Klinika mobilna w Libanie ruszyła dzięki Polakom

archiwum PCPM (4)

Lekarze wyjechali do najbardziej potrzebujących, a nie mogących dojechać do kliniki stacjonarnej, pacjentów we wioskach Srar, Darin, Kouachra i Daousse. Podczas trzech dni pracy pomogli 74 Syryjczykom (w tym 38 dzieciom) cierpiących na różnego rodzaju infekcje, alergie, bóle brzucha, zawroty głowy czy grypę. Z mobilnej kliniki uchodźcy mogą korzystać w każdy piątek.

archiwum PCPM (3)

Klinika mobilna, będąca integralną częścią ośrodka zdrowia dla syryjskich uchodźców, do tej pory docierała do uchodźców, którzy nie są w stanie ze względów finansowych lub zdrowotnych przyjść lub przyjechać do ośrodka zdrowia w Bire, w północnym Libanie.

archiwum PCPM (2)

Ośrodek oferuje opiekę lekarza internisty, pediatry, ginekologa i psychologa oraz zapewnia pomoc w zakresie dostarczania leków, które pochodzą głównie z darów otrzymanych przez partnera PCPM. Chociaż klinika nadzorowana jest i współfinansowana przez Jami’a Shabab Al-‘Ata Al-Jazil, głównie utrzymuje się ze środków prywatnych.

archiwum PCPM (1)

Dziękujemy wszystkim polskim darczyńcom oraz pracownikom mediów, którzy swoją pracą i organizowanymi spontanicznie zbiórkami przyczynili się do tego sukcesu. Pieniądze w 100% przekazaliśmy na pracę kliniki oraz leki dla pacjentów.

W 2015 roku z kliniki skorzystało ponad 4 tys. uchodźców.

Aby pomóc w finansowaniu kliniki mobilnej (wyposażenie medyczne, paliwo do samochodu, lekarstwa, podstawowe środki higieny, wypłaty dla personelu):

  • Wyślij SMS o treści „Ratuj” na nr 72720 (koszt 2,46 z VAT).
  • Przelej dowolną kwotę na konto fundacji PCPM: 61 1140 1010 0000 5228 6800 1003 z dopiskiem „Klinika w Bire”.