PCPM - logo Polskie Centrum Pomocy
Międzynarodowej

 

 

1% podatku przekaż PCPM numer KRS 0000259298

1% ma niezwykłą moc. Można przekazać wybierając w deklaracji podatkowej numer KRS 0000259298.

 

Na skutek konfliktu w Syrii 7,6 miliona mieszkańców kraju musiało uciekać ze swoich domów, z czego już połowa znalazła się w państwach sąsiadujących – Turcji, Libanie, Jordanii, Iraku i Egipcie, licząc na znalezienie w nich schronienia do momentu powrotu do ojczyzny. Ponad milion uchodźców trafiło do Libanu, gdzie nieprzerwanie od 2012 Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) zapewnia 9 tysiącom osób dach nad głową. Projekt prowadzony w północnym Libanie jest najdłuższym i największym pod kątem finansowym projektem pomocy humanitarnej w historii polskiej pomocy międzynarodowej.

PCPM obecne jest również na Ukrainie, gdzie wspiera uciekinierów z rejonów walk, będąc największą organizacją działającą w głównym skupisku uchodźców – Charkowie. Bez pracy ani środków na zakup jedzenia, opału i koców, a tym bardziej na pokrycie czynszu za wynajem mieszkań, uchodźcy nie mieliby szans przetrwania zimy. W odpowiedzi na apel ONZ, PCPM wyremontowało i przygotowało do zimy były obóz pionierów, przekazało zapomogi dla ponad 1000 rodzin oraz wzięło udział w wysłaniu konwoju ciężarówek ze 150 tonami pomocy rzeczowej.

Potrzeby nieustannie rosną. Zapewniając wspólnie dach nad głową tym, którzy stracili wszystko oprócz życia, możemy pomóc przetrwać im ten niewyobrażalnie trudny czas na uchodźstwie. Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz PCPM. Dzięki Waszemu wsparciu kolejne rodziny syryjskie i ukraińskie będą miały zapewniony dach nad głową.

By wesprzeć PCPM i dalsze działania na rzecz potrzebujących wpisz w deklarację podatkową nasz numer KRS 0000259298.