PCPM - logo Polskie Centrum Pomocy
Międzynarodowej

 

 

Zaadoptowane rodziny. Grupa 2

Adopcja w Sudanie Południowym koordynowana przez PCPM polega na objęciu pomocą finansową wybranej rodziny przez okres 6 miesięcy – do sierpnia, czyli do czasu kiedy w kraju powinny zostać zebrane tegoroczne plony.

 • Achol Deng Yel

  Achol Deng Yel jest dzielną, samotną mamą czwórki dzieci. Trójka z dzieci ma mniej niż 5 lat, tym samym jest w grupie największego zagrożenia śmiercią głodową. Achol straciła męża na wojnie w 2016 roku.

  Aby zarobić na choćby odrobinę jedzenia Achol zbiera trawę i wodę i sprzedaje je.

 • Adut Madut Akuei

  Adut Madut Akuei jest głową pięcioosobowej rodziny. Samotnie wychowuje czwórkę dzieci. Dwójka z dzieci ma mniej niż pięć lat, co sprawia, że są w grupie najwyższego ryzyka śmiertelnego wygłodzenia. Mąż Adut zostawił ją z dziećmi i uciekł do Sudanu.

  Dla Adut życie jest bardzo trudne. Aby zarobić choćby najmniejsze pieniądze Adut zbiera i sprzedaje chrust.

 • Yom Achol Kuer

  Yom Achol Kuer jest głową ośmioosobowej rodziny. Samotnie wychowuje siódemkę dzieci w tym dwójkę poniżej piątego roku życia. Jej mąż opuścił ją cztery lata temu.

  Yom nie wie, gdzie znajduje się jej mąż. Jedno z dzieci jest na granicy śmiertelnego wygłodzenia.

 • Angong Mou Deng

  Angong Mou Deng jest głową pięcioosobowej rodziny. Dwoje z jej dzieci ma mniej niż 5 lat. Zarówno Angong, jak i jej mąż są bezrobotni.

  Matka chodzi po wodę, aby następnie ją sprzedać, ale jej zarobki nie wystarczają na wyżywienie rodziny.

 • Abuk Gum Yai

  Abuk Gum Yai jest głową siedmioosobowej rodziny. Straciła swojego najstarszego syna na wojnie w 2011 roku. Abuk zajmuje się swoimi wnukami, które osierocił jej syn.

  Rodzina mieszka w przeciekającym szałasie.

 • Chier Deng Akot

  Chier Deng Akot jest głową pięcioosobowej rodziny. Chier samotnie wychowuje czwórkę swoich dzieci. Jej mąż wyruszył do Sudanu w zeszłym roku, miał znaleźć pracę i przesłać pieniądze, ale po dojechaniu na miejsce nigdy więcej nie dał znaku życia.

  Dwójka z czwórki dzieci ma mniej niż 5 lat, tym samym jest w grupie największego ryzyka śmiertelnego wygłodzenia.

 • Achol Madouk Ajiith

  Achol Madouk Ajiith jest głową pięcioosobowej rodziny. Dwójka jej dzieci ma mniej niż pięć lat, tym samym jest w grupie najwyższego zagrożenia śmiertelnym wygłodzeniem. Achol przeprowadziła się z terenów wiejskich do miasta Aweil w poszukiwaniu pracy, a jej mąż został na wsi.

  Po czasie dowiedziała się, że jej mąż wyjechał do Sudanu w poszukiwaniu pracy.

 • Nyibol Yel Deng

  Nyibol Yel Deng samotnie wychowuje dwójkę swoich dzieci. Jej mąż wyjechał do Sudanu w poszukiwaniu pracy.

  Jedno z jej dzieci jest skrajnie wygłodzone, drugie jest w grupie najwyższego ryzyka wygłodzeniem.

 • Nyanut Kenyang

  Nyanut Kenyang jest samotną mamą dwójki dzieci. Nyanut razem z mężem wyjechali do Sudanu w poszukiwaniu pracy, ale niestety nie udało im się jej znaleźć więc wrócili do domu, do Sudanu Południowego.

  W zeszłym roku jej mąż znowu wyjechał, ale tym razem już nigdy nie wrócił. Dwójka jej dzieci ma mniej niż 5 lat, tym samym jest w grupie najwyższego ryzyka śmiertelnego wygłodzenia.

 • Amuk Akol Tong

  Amuk Akol Tong jest głową siedmioosobowej rodziny. Mieszka razem ze swoją córką i jej dziećmi. Amuk jest niewidoma, jej córka się nią opiekuje. Życie dla całej rodziny jest bardzo trudne.

  Dwoje dzieci ma mniej niż 5 lat, czyli jest najbardziej zagrożona śmiercią głodową.

 • Adhel Athian

  Adhel Athian jest głową siedmioosobowej rodziny. Jest wdową, samotnie wychowującą piątkę dzieci, w tym jedno poniżej 5 roku życia. Adhel straciła swojego męża na wojnie w 2016 r.

  Najmłodsze z jej dzieci jest w grupie ryzyka związanego ze śmiertelnym wygłodzeniem.

 • Kueth Garang Ngor

  Kueth Garang Ngor jest głową siedmioosobowej rodziny. Kueth jest wdową, która samotnie wychowuje szóstkę dzieci. Jej mąż zmarł na wojnie w 2010 roku. Dla Kueth i jej rodziny życie jest bardzo trudne.

  Dwoje jej dzieci ma mniej niż 5 lat. Jedno z jej dzieci jest skrajnie wygłodzone, drugie jest w grupie najwyższego ryzyka.

 • Ayak Maduok Akol

  Ayak Maduok Akol jest mamą czwórki dzieci. Trudny czas próbuje przetrwać sprzedając trawę i wodę.

  Cała rodzina zmaga się z niedożywieniem.

 • Aweng Deng Lual

  Aweng Deng Lual jest mama szóstki dzieci, w tym dwójki poniżej 5 roku życia. Jest bez pracy, jedynym pożywieniem, na które mogą sobie pozwolić to Lalok – dzikie liście.

  Jedno z najmłodszych dzieci zmaga się ze skrajnym niedożywieniem.

 • Angong Anyuon Chan

  Angong Anyuon Chan jest głową czteroosobowej rodziny. Wychowuje swoje dzieci i wnuki. Ani Angong, ani tata najmłodszego dziecka nie ma pracy, ani żadnego innego źródła utrzymania.

  Najmłodsze z dzieci ma mniej niż 5 lat, tym samym najbardziej zagrożone jest chorobliwym głodem.

 • Akon Achuil

  Akon Achuil jest starszą kobietą, która wychowuje dzieci swojej córki. Dzieci są sierotami, ponieważ zięć Akon zamordował swoją żonę. Akon nie ma pracy ani pieniędzy, aby zapewnić dzieciom wyżywienie.

  Dwójka z dzieci ma mniej niż pięć lat, czyli jest w największym stopniu zagrożona skrajnym niedożywieniem.

 • Adut Tong Akol

  Adut Tong Akol zajmuje się swoją czteroosobową rodziną. Ma dwójkę dzieci, które wychowuje razem ze swoim mężem. Zarówno Adut, jak i jej mąż nie mają pracy, ani żadnych oszczędności.

  Cała rodzina głoduje. Dwójka najmłodszych dzieci jest najbardziej zagrożona skrajnym wygłodzeniem.

 • Ajot Akol Tong

  Ajot Akol Tong jest głową czteroosobowej rodziny. Ajot wychowuje dwójkę dzieci. Młodsze z nich ma mniej niż 5 lat, tym samym jest w grupie największego ryzyka chorobliwego wygłodzenia.

  Z powodu zeszłorocznych powodzi w tym roku nie udało jej się zebrać plonów. Ani Ajot, ani jej mąż nie mają pracy, ani żadnego innego dochodu. Wszyscy głodują.

 • Arek Deng Akot

  Arek Deng Akot jest głową trzyosobowej rodziny. Jest starszą kobietą, która zajmuje się swoim wnukiem. Życie dla całej jej rodziny jest bardzo trudne.

  Rodzina nie ma co jeść, a wnuczek Arek ma mniej niż 5 lat, czyli jest najbardziej zagrożony śmiertelnym wygłodzeniem.

 • Amiir Bol Akech

  Amiir Bol Akech samotnie opiekuje się dwójką dzieci. Amiir mąż zmarł w 2015 roku z powodu choroby. Z powodu nieurodzaju w tym roku matce nie udało się nic zebrać.

  Jedyne, co Amiir przyrządza dla siebie i swojej rodziny to dzikie rośliny.

 • Ayii Manot Bak

  Ayii Manot Bak jest głową czteroosobowej rodziny. Razem z mężem jest bezrobotna i wychowuje dwójkę dzieci.

  Matka nie ma żadnego źródła utrzymania, a jedyne co jest w stanie dać swoim dzieciom do jedzenia to dziką roślinność, którą zbiera w buszu.