PCPM - logo Polskie Centrum Pomocy
Międzynarodowej

 

 

Zaadoptowane rodziny. Grupa 6

Adopcja w Sudanie Południowym koordynowana przez PCPM polega na objęciu pomocą finansową wybranej rodziny przez okres 6 miesięcy – do sierpnia, czyli do czasu kiedy w kraju powinny zostać zebrane tegoroczne plony.

 • Abuk Garang Deng

  Abuk Garang Deng jest matką pięciorga dzieci. Życie rodziny Abuk zależy od sprzedaży drewna na opał oraz dorywczej pracy w okolicy. Dwoje jej dzieci jest poniżej 5 roku życia, czyli są w grupie najbardziej zagrożonej śmiercią głodową.

 • Atong Majok

  Atong Majok jest matką pięciorga dzieci. Życie rodziny Atong zależy od bardzo niewielkiego dochodu, jaki kobieta otrzymuje za pracę u sąsiadów. Dwójka z dzieci jest poniżej 5 roku życia czyli najbardziej zagrożona śmiercią głodową.

 • Ajok Athian Bak

  Ajok Athian Bak jest starszą kobietą, którą opuściły dzieci. Jej mąż zginął na wojnie w 2013 roku. Ajok nie ma żadnego wsparcia, żadnej pracy ani żadnego miejsca, gdzie mogłaby pójść i poprosić o pomoc. Jest bardzo samotna.

 • Nyanut Deng Bot

  Nyanut Deng Bot to głowa sześcioosobowej rodziny. Samotnie wychowuje czwórkę dzieci, w tym najmłodsze to bliźniaki. Są one w najgorszym stanie. Jedno z nich jest śmiertelnie niedożywione. Mąż Nyanut w 2014 roku został wysłany do miasta Raga na wojnę i nigdy nie wrócił.

 • Atong Lual Yor

  Atong Lual Yor jest starszą osobą, która jest głową siedmioosobowej rodziny. Jej synowa 2 miesiące temu wyruszyła w poszukiwaniu jedzenia i nigdy nie wróciła pozostawiając trójkę dzieci. Dwoje dzieci ma mniej niż 5 lat tym samym jest najbardziej zagrożone śmiercią z niedożywienia. Jedno z dzieci jest na granicy śmiertelnego wygłodzenia.

 • Abuk Guot Achuil

  Abuk Guot Achuil jest głową czteroosobowej rodziny. Ma dwie córeczki poniżej 5 roku życia. Obie dziewczynki są w grupie najwyższego ryzyka śmiertelnym wygłodzeniem. Nikt w domu nie ma pracy, ani innego źródła zarobków. Sytuacja w domu jest fatalna. Wszyscy głodują.

 • Abuk Wol

  Abuk Wol jest głową dziewięcioosobowej rodziny. Ma siedmioro dzieci, w tym dwoje skrajnie niedożywionych. Nikt w rodzinie nie ma co jeść, a sama Abuk karmi piersią swoje najmłodsze dziecko. Niestety przez brak jedzenia oraz środków na ich zakupienie wkrótce i najmłodsze z dzieci może być poważnie zagrożone niedożywieniem.

 • Akur Lual Makil

  Akur Lila Makil jest głową siedmioosobowej rodziny. Wychowuje trójkę dzieci, w tym dwójkę poniżej piątego roku życia. Wszystkim w rodzinie jest ciężko. Akur nie ma pracy ani środków do życia, wszyscy głodują.

 • Achol Lual

  Achol Lual jest głową siedmioosobowej rodziny. Ma pięcioro dzieci, w tym troje powyżej i dwoje poniżej piątego roku życia. Na co dzień Achol żywi siebie i swoją rodzinę dzięki swojemu poletku, na którym uprawia zboże i potrzebną do jedzenia roślinność. Niestety przez suszę i powodzie Achol straciła całe plony i przez to nie jest w stanie wyżywić rodziny.

 • Arek Juac Ajiing

  Arek Juac Ajiing jest głową pięcioosobowej rodziny. Wychowuje trójkę dzieci w tym jedno, które ma mniej niż pięć lat. Arek jest niewidoma, nie ma pracy ani żadnego innego rozwiązania na to, jak zdobyć jedzenie. Cała rodzina żywi się dzikimi, niejadalnymi liśćmi.

 • Abak Gar Majok


  Abak Gar Majok jest głową sześcioosobowej rodziny. Ma czworo dzieci, w tym trójkę poniżej 5 roku życia. Jej mąż opuścił ją i dzieci i poślubił inną kobietę. Abak nie ma pracy, nie ma za co kupić jedzenia dla swoich podopiecznych.

 • Amel Chuor Akot

  Amel Chuor Akot jest samotną mamą wychowującą dwójkę dzieci. W ich domu mieszkają obecnie dwie dorosłe osoby oraz dwoje dzieci. Nikt z dorosłych nie ma pracy ani żadnego innego sposobu na utrzymanie rodziny. Wszystkim jest ciężko, wszyscy są głodni.

 • Anyang Atem

  Anyang Atem jest głową pięcioosobowej rodziny. Anyang próbuje zapewnić najlepsze warunki dla trójki swoich małych dzieci. Niestety rodzinie muszą wystarczyć dzikie rośliny i kłącza znalezione przez matkę w buszu.

 • Thuony Ater Geng

  Wojna w 2013 odebrała Thuony Ater męża. Odkąd została sama z trójką małych dzieci całe swoje życie poświęca na zapewnienie im godnego życia. Niestety susza pozbawiła ich wszelkich zapasów i skazała na ciągłe uczucie głodu.

 • Awein Agoth

  Awien Agoth jako bezrobotna matka pięciorga dzieci nie ma szans w starciu z wszechobecnym głodem. Brak jakichkolwiek dochodów pozbawia jej najmłodsze dzieci możliwości przeżycia do czasu zbiorów.

 • Akuol Maluil Mawien

  Akuol Maluil Mawien jest głową siedmioosobowej rodziny. Ma piątkę dzieci, w tym troje powyżej i dwoje poniżej piątego roku życia. Na co dzień Akuol żywi siebie i rodzinę dzięki swojemu poletku, na którym uprawia zboże i potrzebną do jedzenia roślinność. Niestety przez suszę plony zostały zniszczone. Obecnie nie jest w stanie wyżywić rodziny.

 • Atak Deng

  Atak Deng jest głową sześcioosobowej rodziny. Ma czwórkę dzieci, w tym jedno poważnie niedożywione, mające mniej niż pięć lat. Całej rodzinie jest bardzo ciężko. Wszyscy głodują.

 • Achol Wol

  Achol Wol jest głową czteroosobowej rodziny. Jej mąż opuścił ją oraz dwójkę ich dzieci i nigdy nie wrócił. Nikt rodziny jej nie wspiera, Achol nie ma za co kupić jedzenia. Wszystkim jest bardzo ciężko. Wszyscy głodują.

 • Anger Madhieu

  Anger Madhieu jest schorowaną, starszą kobietą, która wychowuje troje dzieci. Jedno z nich ma mniej niż pięć lat, brak odpowiedniego jedzenia może skazać je na śmierć głodową. Anger jest schorowana i nie może pracować. Wszystkim w rodzinie jest bardzo ciężko.

 • Akon Maduok

  Akon Maduok jest głową pięcioosobowej rodziny. Akon nie ma pracy, ani żadnego innego sposobu na to, aby utrzymać rodzinę. Wszystkim jest bardzo ciężko, ale w najgorszej sytuacji jest najmłodsze z dzieci. Wynika to z faktu, że dzieci do piątego roku życia są w grupie najwyższego zagrożenia śmiertelnym wygłodzeniem.

 • Abuk Achuil

  Abuk Achuil jest głową siedmioosobowej rodziny. Wychowuje piątkę dzieci, w tym dwoje poniżej piątego roku życia. Życie dla całej rodziny jest bardzo trudne, ale w najgorszej sytuacji jest dwoje najmłodszych dzieci – są one poważnie niedożywione.

 • Akan Chok

  Akan Chok jest głową sześcioosobowej rodziny. Akan wychowuje czworo dzieci, w tym dwoje poniżej piątego roku życia. Najmłodszych dzieci są w najtrudniejszej sytuacji, jedno jest poważnie niedożywione. Cała rodzina głoduje.

 • Achol Yual Agoth

  Achol Yual Agoth jest głową sześcioosobowej rodziny. Ma czworo dzieci, w tym dwoje poniżej piątego roku życia. Ani Achol ani jej mąż nie mają pracy, ani innego źródła utrzymania. Wszyscy głodują, lecz w najtrudniejszej sytuacji jest dwoje najmłodszych dzieci.