PCPM - logo Polskie Centrum Pomocy
Międzynarodowej

 

 

Zaadoptowane rodziny. Grupa 7

Adopcja w Sudanie Południowym koordynowana przez PCPM polega na objęciu pomocą finansową wybranej rodziny przez okres 6 miesięcy – do sierpnia, czyli do czasu kiedy w kraju powinny zostać zebrane tegoroczne plony.

 • Atap Mareng Deng

  Atap Mareng Deng jest głową czteroosobowej rodziny. Wychowuje dwójkę dzieci, w tym jedno poniżej piątego roku życia. Rok temu jej mąż opuścił ją oraz dzieci, wyjechał do Dżuby – stolicy Sudanu Południowego i nigdy nie wrócił.

 • Adut Anei Achien

  Adut Anei Achien w poszukiwaniu jedzenia zdecydowała się opuścić rodzinną wieś. Dotarła do miasta Aweil mając nadzieję na znalezienie pracy. Niestety w pogrążonym, w kryzysie mieście nikt nie chce zatrudnić matki trójki małych dzieci. Wszyscy skazani są na powolną śmierć głodową.

 • Nyanlang Goli Nyok

  Nyanlang Golie Nyok całe dnie spędza w buszu poszukując jakichkolwiek jadalnych roślin, które mogłaby podać swoim dzieciom, jako posiłek. Niestety susza nie oszczędza również buszu, Nyanlang coraz częściej wraca do domu z pustymi rękoma.

 • Abuk Kuol Aken

  Abuk Kuol Aken nie wahała się ani chwili i z miłością zajęła się dwójką małych dzieci opuszczonych przez biologiczną matkę. Niestety jej heroizm przegrywa w walce z głodem. Susza pozbawia ich dostępu do jakiegokolwiek pożywienia.

 • Abuk Marach Mathiang

  Po tym jak mąż Abuk Marach Mathiang opuścił ją i dzieci uciekając do Sudanu życie Abuk zamieniło się w ciągłą walkę. Stara się codziennie zapewnić swoim dzieciom odrobinę jedzenia. Niestety dni, kiedy dzieci nie dostają nic do jedzenia jest coraz więcej.

 • Ayok Awan Bol

  Życie Ayok Awan Bol to nieprzerwane pasmo wyzwań. Na początku zdecydowała się zaopiekować dwójką dzieci opuszczonych przez matkę, którą była siostra Ayok. Teraz próbuje stworzyć dla nich prawdziwy dom. Niestety brakuje w nim jedzenia, które Ayok mogłaby podać trójce głodnych dzieci.

 • Aman Anei Dut

  Aman Anei Dut jest głową czteroosobowej rodziny. Musi podołać samotnemu wychowaniu trójki dzieci. Jedno z nich ma mniej niż 5 lat, tym samym najbardziej zagrożone jest śmiertelnym wygłodzeniem. Aman nie ma pracy ani środków, z których mogłaby utrzymać rodzinę. Wszystkim jest bardzo ciężko.

 • Ajok Atak Kuac

  Ajok Atak Kuac jest głową pięcioosobowej rodziny. Jej mąż zmarł w 2016 roku i Ajok samotnie wychowuje czwórkę ich dzieci. Dwójka najmłodszych dzieci ma mniej niż 5 lat, tym samym jest w grupie najwyższego ryzyka śmiercią głodową. Sytuacja całej rodziny jest bardzo trudna, wszyscy głodują.

 • Achol Mou Ken

  Achol Mou Ken jest głową czteroosobowej rodziny. Jako samotna matka wychowuje troje dzieci, w tym najmłodsze ma mniej niż 5 lat, tym samym najbardziej zagrożone jest śmiertelnym wygłodzeniem. Cała rodzina zmaga się z głodem, który wynika z braku możliwości pozyskania środków na życie.

 • Nyibol Yel Dut

  Nyibol Yel Dut jest głową pięcioosobowej rodziny – samotną mamą trójki dzieci. Dwoje z nich ma powyżej i dwoje poniżej piątego roku życia. Jej mąż opuścił rodzinę, wyruszył do Sudanu i nigdy nie wrócił. Całej rodzinie jest ciężko, ale w najgorszej sytuacji jest dwoje najmłodszych dzieci, które najbardziej zagrożone są śmiertelnym niedożywieniem.

 • Adut Garang Thiel

  Adut Garang Thiel jest głową siedmioosobowej rodziny. Razem z mężem wychowuje piątkę dzieci. Dwójka z nich ma mniej niż 5 lat. Ani Adut ani jej mąż nie ma pracy, jest im bardzo ciężko, nie mają czego włożyć do garnka. Cała rodzina głoduje, ale w najgorszej sytuacji jest dwójka najmłodszych dzieci, które najbardziej zagrożone są śmiercią z niedożywienia.

 • Abuk Wol Deng

  Abuk Wol Deng jest głową czteroosobowej rodziny. Mąż Abuk wyruszył do Sudanu w poszukiwaniu pracy i nigdy nie wrócił. Kobieta została sama i samotnie wychowuje troje dzieci. Dwoje z nich ma mniej niż pięć lat, tym samym najbardziej zagrożone jest śmiercią głodową.

 • Arek Maduok Makuei

  Arel Madouk Makuei jest głową pięcioosobowej rodziny. Straciła męża w 2014 r. i od tej pory samotnie wychowuje czwórkę dzieci, dwoje młodszych ma mniej niż 5 lat. Dla wszystkich w rodzinie życie jest trudne, lecz w najgorszej sytuacji jest dwójka najmłodszych dzieci, to one w największym stopniu zagrożone są śmiercią z wygłodzenia.

 • Aluat Mayar Deng

  Aluat Mayar Deng jest głową sześcioosobowej rodziny. Odkąd opuścił ją mąż, Aluat samotnie wychowuje piątkę dzieci. Życie dla wszystkich jest trudne. Aluat nie ma pracy, ani żadnych oszczędności, które pozwoliłyby jej na zakup żywności dla swoich dzieci i siebie. Każdemu z nich nie jest łatwo, lecz w najgorszej sytuacji jest dwójka najmłodszych dzieci. Te najbardziej narażone są na śmierć z wygłodzenia.

 • Adut Dhel Angara

  Adut Dhel Angata jest głową pięcioosobowej rodziny. Samotnie wychowuje czworo dzieci. Adut nie ma pracy, ani krewnych, od których mogłaby uzyskać pomoc. Wszyscy w rodzinie głodują, ale w najgorszej sytuacji jest najmłodsze z dzieci, które najbardziej zagrożone jest śmiertelnym wygłodzeniem.

 • Ador Dau Dut

  Ador Dau Dat jest głową pięcioosobowej rodziny. Samotnie wychowuje czwórkę dzieci, w tym dwoje poniżej piątego roku życia. Cała rodzina nie ma co jeść i w desperacji żywi się niejadalnymi, dzikimi liśćmi. Sytuacja jest bardzo zła, ale najtrudniej ma dwójka najmłodszych dzieci, które w największym stopniu zagrożone są śmiercią z wygłodzenia.

 • Aluet Bol Akoon

  Aluet Bol Akoon jest głową sześcioosobowej rodziny. Wychowuje czwórkę dzieci, w tym jedno poniżej piątego roku życia. Całej rodzinie jest ciężko, bo Aluat nie ma pracy, ani żadnej innej możliwości zdobycia pożywienia. Wszyscy głodują, ale w najgorszej sytuacji jest najmłodsze z dzieci, które najbardziej zagrożone jest śmiertelnym wygłodzeniem.

 • Adut Mawien Abuyo

  Adut Mawien Abuyo jest głową ośmioosobowej rodziny. Jest mamą wychowującą sześcioro dzieci, wszystkie są niedożywione.Troje najmłodszych nie ukończyło jeszcze 5 roku życia, co sprawia, że znajdują się w grupie osób najbardziej zagrożonej śmiertelnym wygłodzeniem. Adut pracuje w restauracji, co wykorzystuje by choć w niewielkim stopniu móc zdobyć trochę pożywienia dla najbliższych. Mimo jej starań, które podejmuje narażając się na utratę pracy, cała rodzina boryka się z problemem głodu.

 • Abuk Abiem Makuac

  Abuk Abiem Makuac jest głową czteroosobowej rodziny. Wychowje samotnie troje dzieci. Dwoje z nich nie ukończyło jeszcze 5 lat, tym samym narażone są w największym stopniu na problem śmiertelnego niedożywienia. Nie ma pieniędzy, a jedyne co może dać swoim dzieciom do jedzenia to dzikie liście, które zbiera w okolicznym buszu.

 • Adhot Agok Agok

  Adhot Agok Agok jest głową sześcioosobowej rodziny. Wychowuje czworo dzieci, wśród których dwoje nie ma ukończonych 5 lat. Fakt ten kwalifikuje je do grupy osób najbardziej zagrożonych śmiercią głodową. Ponadto Adhot od kwietnia 2017 roku wychowuje także swoją wnuczkę, która została sierotą po śmierci jej córki.