PCPM - logo Polskie Centrum Pomocy
Międzynarodowej

 

 

PILNE: Zbiórka na pomoc ofiarom głodu w Sudanie Południowym

Sudan głoduje! Trwa wyścig z czasem. Musimy zdążyć z transportem żywności i leków przed rozpoczęciem pory deszczowej. Każda Wasza wpłata to konkretna pomoc dla wspieranego przez PCPM Centrum Dożywiania w Gordhim w Sudanie Południowym.

 

Wpłać i pomóż: 18 1140 1010 0000 5228 6800 1001

Wspieraj działania PCPM!

.00 PLN

Centrum Dożywiania w Gordhim w Sudanie Południowym niesie pomoc niedożywionym dzieciom dzięki wsparciu PCPM. Każdego dnia do ośrodka trafiają maluchy wymagające specjalistycznej pomocy. Jednym z nich jest mały Amet, którego widzicie na zdjęciu.

Sytuacja jest dramatyczna. Brakuje leków i żywności terapeutycznej

– Aby pomóc skutecznie w Centrum Dożywiania w Gordhim, musimy kupić minimum 8, a najlepiej ponad 20 ton żywności dla głodujących dzieci i leków – wylicza dr Wojciech Wilk, prezes Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej. Mieszanka sojowo-kukurydziana, batony wysokoenergetyczne i pasta z orzeszków ziemnych z dodatkiem oleju roślinnego, mleka w proszku, witamin i składników mineralnych (tzw. plumpy’nut) to żywność ratująca życie, ale też najłatwiejsza w transporcie. – Konwój z Nairobi musi ruszyć przed 15 marca, żeby dotrzeć na miejsce na czas – wyjaśnia dr Wilk. – Transport, który planujemy możliwy będzie tylko przed rozpoczęciem pory deszczowej. Później ulewne deszcze rozmyją drogi – dodaje szef PCPM. Dlatego prosimy o każdą wpłatę i udostępnianie zbiórki.

Trwa zbiórka na pomoc głodującym w Sudanie Płd. Przyłącz się!

Apelujemy o Waszą pomoc, bo tylko dzięki Waszemu wsparciu mogliśmy uruchomić, a następnie finansować funkcjonowanie Centrum Dożywiania w Gordhim.

#SudanGłoduje