logopcpm

Wesprzyj Medyczny Zespół Ratunkowy PCPM

PILNE! Pomóż polskim lekarzom i ratownikom w walce z koronawirusem.


WPŁACAM

Medyczny Zespół Ratunkowy PCPM wspiera tych, którzy od tygodni walczą o nasze zdrowie i życie w Polsce. Dzielimy się wiedzą i sprzętem. Organizowaliśmy pomoc dla hospicjów domowych i osób bezdomnych. Członkowie Zespołu niosą pomoc w Polsce i poza jej granicami. Odbyliśmy szereg misji eksperckich (Włochy, Kirgistan, Tadżykistan, Liban, Madagaskar) pod kątem mierzenia się z COVID-19. Wesprzyj nasze działania wpłacając darowiznę. Dziękujemy!

Wybierz kwotę:

leki i wyposażenie Zespołu Ratunkowego

leki i wyposażenie Zespołu Ratunkowego

leki i wyposażenie Zespołu Ratunkowego

Twoje dane:

Szczegóły dotyczące danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności. Twoje dane osobowe są bezpieczne, wykorzystujemy je tylko w celu informowania Cię o działaniach Fundacji.

*zgoda wymagana

Niesiemy pomoc dzięki Tobie

Nasz Zespół to wolontariusze z całej Polski. W tej chwili razem z innymi przedstawicielami służb medycznych niosą pomoc w ramach walki z koronawirusem.

Medyczny Zespół Ratunkowy PCPM działa dzięki wsparciu Darczyńców. Wpłać darowiznę, która pomoże nam odkupić leki i sprzęt.

Możesz też przekazać swój 1% podatku Fundacji PCPM.
KRS: 0000259298.

WPŁACAM

Jak pomagamy?

Medyczny Zespół Ratunkowy PCPM jest jedyną w Polsce medyczną grupą szybkiego reagowania, zdolną do wyjazdu w obszary kryzysowe w ciągu 24 h.  Działamy pod egidą Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) jako tzw. Type 1 Emergency Medical Team.

Zgodnie z wymogami WHO, Zespół pracujący w terenie jest samowystarczalny od 2 do 4 tygodni i posiada: własne namioty szpitalne, zapas materiałów medycznych i leków dla 1400 pacjentów, zapas żywności, autonomiczne systemy oczyszczania wody i produkcji energii elektrycznej. Skład Zespołu to ponad stu wolontariuszy: lekarzy, ratowników medycznych, pielęgniarek, ratowników GOPR oraz wspierający ich pracownicy humanitarni.

Ratowaliśmy życie m.in. na Ukrainie, w Nepalu, Peru, Ugandzie i Libanie.

Jeżeli jesteś lekarzem, ratownikiem medycznym, pielęgniarką, farmaceutą lub strażakiem i chciałbyś dołączyć do naszego Zespołu, wyślij email na adres: info@pcpm.org.pl z tytułem Rekrutacja EMT – wybrane osoby zaprosimy na najbliższą rekrutację.

WPŁACAM