PCPM - logo Polskie Centrum Pomocy
Międzynarodowej

 

 

Komu przekazać 1 procent podatku? Fundacji PCPM!

Przekaż 1% podatku Fundacji PCPM. To pomoże wspierać nasze działania wszędzie tam gdzie pomagamy potrzebującym. By to zrobić edytuj swój formularz PIT i dodaj nr KRS 0000259298. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego, fundacją niezależną i apolityczną. Działamy dlatego, że nas wspierasz!

 

Jeśli zastanawiasz się komu przekazać komu przekazać 1 procent podatku za 2019 rok, to mamy na to szybką odpowiedź. Fundacji PCPM (KRS 0000259298)! Niesiemy pomoc humanitarną, rozwojową i ratunkową potrzebującym na całym świecie. Pomagamy w szczególności ofiarom konfliktów zbrojnych i klęsk żywiołowych bez względu na poglądy polityczne, kolor skóry, wyznanie i orientację.

PRZEKAZUJĄC 1% PODATKU PCPM POMAGASZ SKUTECZNIE W KONKRETNYCH MIEJSCACH:

Sudan Południowy: ratujemy życie i zdrowie niedożywionych dzieci, zapewniamy żywność terapeutyczną w Centrum Dożywiania w Gordhim.

Kenia: od 2014 roku szkolimy kenijskich strażaków. Zbudowaliśmy Kenijskie Centrum Szkoleń Strażackich i Ratunkowych.

Liban: pomagamy uchodźcom z Syrii przetrwać czas z dala od ojczyzny. Zapewniamy im dach nad głową, dostęp do edukacji i opieki medycznej, chronimy przed zimą. Naszą pomoc kierujemy również do najbiedniejszych Libańczyków.

Palestyna: Wpływamy na rozwój rolnictwa. Budujemy systemy nawadniania i wspieramy rozwój spółdzielni rolniczych. Szkolimy służby ratownicze.

Irak: wspieramy lokalne władze w lepszym radzeniu sobie ze skutkami konfliktów zbrojnych w regionie.

Gruzja: dbamy o bezpieczeństwo w przedszkolach. Prowadzimy ocenę infrastruktury, podnosimy wiedzę pedagogów, dostarczamy detektory dymu i gaśnice. Uczymy przedszkolaki, jak zachować się w przypadku zagrożenia.

Nasz Medyczny Zespół Ratunkowy PCPM przygotowany jest do natychmiastowej reakcji w przypadku kryzysu humanitarnego lub klęsk żywiołowych na całym świecie. Nasi wolontariusze: lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarki bez zastanowienia ruszają z pomocą, by ratować słabszych. Pomagaliśmy m.in. w Nepalu, Peru, Kenii, Ugandzie, obecnie działamy w Palestynie, Iraku i Libanie.

Chcesz wesprzeć nasze działania? Wypełniając formularz PIT w Portalu Podatkowym wpisz nasz numer KRS 0000259298. O wszystkich naszych działaniach możesz przeczytać na www.pcpm.org.pl .

DO KIEDY TRZEBA SIĘ ROZLICZYĆ?

Pamiętaj o tych datach! W 2020 roku deklaracje podatkowe PIT 2020 składać należy:

  • do 2 marca 2020 roku (poniedziałek) > PIT-28
  • do 30 kwietnia 2020 roku (czwartek) > PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-38, PIT-39

Wybierz kwotę:

darowizna PCPM - Liban

darowizna PCPM - Liban

darowizna PCPM - Liban

Twoje dane:

Szczegóły dotyczące danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności. Twoje dane osobowe są bezpieczne, wykorzystujemy je tylko w celu informowania Cię o działaniach Fundacji.

*zgoda wymagana

Oficjalny profil Fundacji na Instagramie – @fundacjapcpm

Oficjalny profil Medycznego Zespołu Ratunkowego PCPM na Facebooku