PCPM у Варшаві керує Навчально-творчим центром для матерів з дітьми з України
![](https://pcpm.org.pl/wp-content/uploads/2023/07/IMG_3817-480x360.jpg)
![](https://pcpm.org.pl/wp-content/uploads/2023/07/IMG_3817-375x360.jpg)
«Пункт прийому жінок-біженок з України та їхніх дітей створений щоб нужденні мами могли подбати про роботу чи організувати формальності, пов’язані з перебуванням у Польщі, а за дітьми наглядали під час їхньої відсутності», – пояснила Кінга Громала, керуюча Центром PCPM. «CEK пропонує наймолодшим професійний догляд, місце для ігор та спілкування з однолітками, а їхні мами мають ряд послуг, які полегшують їм знаходження в новій реальності», – додала вона.
![](https://pcpm.org.pl/wp-content/uploads/2023/08/IMG_3818-1.jpg)
У освітньому центрі за дітьми доглядає вісім жінок-біженок з України. Для них, серед іншого, проводяться танці, рух, уроки мистецтва або читання казок. Діти також мають доступ до психолога та логопеда.
![](https://pcpm.org.pl/wp-content/uploads/2023/08/DSC02252-min-1.jpg)
Крім того, учні вивчають польську мову через гру. «Діти граються та бігають; для них найбільша привабливість насправді полягає в тому, що вони взаємодіють з іншими однолітками», – сказав представник PCPM.
Пунктом підтримки фонду та mBank також користується молодь, яка відвідує дистанційні уроки з України. Нещодавно підлітки брали участь у додаткових заняттях, які готувалися до ЗНО з рідної мови та історії.
![](https://pcpm.org.pl/wp-content/uploads/2023/08/IMG_3834-1.jpg)
Для старших дітей організовуються екскурсії по Варшаві. Нещодавно вони вирушили на оглядовий майданчик до Палацу культури і науки на 30-му поверсі знаменитого варшавського хмарочоса, дізнавшись про історію будівлі та столиці Польщі. Біженці, які користуються підтримкою в CEK PCPM, можуть скористатися психологічною допомогою та консультуванням щодо кар’єри, які доступні для них двічі на тиждень.
![](https://pcpm.org.pl/wp-content/uploads/2023/08/DSC02258-1.jpg)
У рамках професійних консультацій волонтери допомагають жінкам з України знайти своє місце на польському ринку праці, знайти роботу та правильно написати резюме. Крім того, Центр пропонує інтенсивний курс польської мови. Створено три групи, кожна з яких займається двічі на тиждень.
![](https://pcpm.org.pl/wp-content/uploads/2023/08/IMG_5384-1.jpg)
Заняття для українських мам проводить сертифікований викладач йоги та психотерапевт Мартина Глушек-Осух. Сеанси там проводяться раз на тиждень.
Підтримують один одного й користувачі Центру PCPM – одна з жінок є перукарем, а дітям інших матерів пропонують безкоштовну стрижку. «Ми назвали цю ініціативу Мама+, і я думаю, що в майбутньому ідей такого типу буде ще більше», – підсумував керівник Центру PCPM.
![](https://pcpm.org.pl/wp-content/uploads/2023/08/IMG_3769-1.jpg)
Інтерв’юер: Станіслав Аєвський (PCPM)