PCPM - logo Polskie Centrum Pomocy
Międzynarodowej

 

 

Adopcja rodziny (Sudan Południowy)

Adopcja w Sudanie Południowym koordynowana przez PCPM polega na objęciu pomocą finansową wybranej rodziny przez okres 4 miesięcy – do sierpnia, czyli do czasu kiedy w kraju powinny zostać zebrane tegoroczne plony.

 

Zakwalifikowane do pomocy rodziny pochodzą z miasta Aweil i okolic oraz Madhol w powiecie Aweil East, czyli terenów zagrożonych katastrofalnym głodem:

  • w których są niedożywione dzieci,
  • które przyjęły min. 2 dzieci od swoich bliskich, by je wyżywić przez okres głodu,
  • którym grozi poważne niedożywienie ze względu na brak dochodu.

Minimalna miesięczna kwota pomocy dla jednej rodziny (wraz z kosztami operacyjnymi) to 73,50 USD czyli około 300 zł. Wysokość całkowitej pomocy dla jednej rodziny przez cztery miesiące to 1200 zł.

Kwota ta wystarczy na zakup na lokalnym rynku: 50 kg sorgo (zboża na mąkę), 5 kg cukru, 4 litrów oleju oraz 5 kg fasoli (niezbędnego źródło białka). To dokładnie taka sama ilość produktów, jaka dostarczana jest głodującym przez agencję ONZ – Światowy Program Żywnościowy (WFP).

Poznaj zaadoptowane rodziny.

Jeżeli jesteś zainteresowany adopcją rodziny – wypełnij formularz:

Imię i nazwisko / Organizacja (wymagane):

Adres email (wymagane):

Numer telefonu:

Rodzina:

Treść wiadomości:

Jeżeli wybrana przeze mnie rodzina została już zaadoptowana, wyrażam zgodę na adopcję kolejnej rodziny z listy oczekującychZgadzam się na publikację Imienia i Nazwiska (Nazwy Firmy) na liście darczyńców

Wszystkie zgłoszone rodziny zostały zaadoptowane. Lista nowych rodzin do adopcji pojawi się w tym miejscu już wkrótce.