1,5 procent dla PCPM

1,5 procent dla PCPM

Rodzeństwo obejmuje się. Przekaż swój 1,5 procent podatku Fundacji PCPM.
Rodzeństwo obejmuje się. Przekaż swój 1,5 procent podatku Fundacji PCPM.

Fundacja PCPM: KRS 0000259298 – Przekaż 1,5% podatku. Bo żaden człowiek nie jest za daleko.

Fundacja PCPM jest apolityczną organizacją pozarządową. Niesiemy pomoc humanitarną, rozwojową i ratunkową potrzebującym na całym świecie. Pomagamy w szczególności ofiarom konfliktów zbrojnych i klęsk żywiołowych bez względu na poglądy polityczne, kolor skóry, wyznanie i orientację.

Przekazując 1,5% procent podatku PCPM pomagasz skutecznie w konkretnych miejscach:

Ukraina: niesiemy pomoc humanitarną w Ukrainie. Wpisując cel szczegółowy 'Ukraina’ przekażesz swój 1% podatku na nasze działania pomocowe dla mieszkanek i mieszkańców Ukrainy.

Sudan Południowy: ratujemy życie i zdrowie niedożywionych dzieci, zapewniamy żywność terapeutyczną w Centrum Dożywiania w Gordhim.

Kenia: od 2014 roku szkolimy kenijskich strażaków. Zbudowaliśmy Kenijskie Centrum Szkoleń Strażackich i Ratunkowych.

Liban: pomagamy uchodźcom z Syrii przetrwać czas z dala od ojczyzny. Zapewniamy im dach nad głową, dostęp do edukacji i opieki medycznej, chronimy przed zimą. Naszą pomoc kierujemy również do najbiedniejszych Libańczyków.

Palestyna: szkolimy służby ratownicze.

Nasz Medyczny Zespół Ratunkowy PCPM przygotowany jest do natychmiastowej reakcji w przypadku kryzysu humanitarnego lub klęsk żywiołowych na całym świecie. Nasi wolontariusze: lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarki bez zastanowienia ruszają z pomocą, by ratować słabszych. W 2021 roku nieśliśmy pomoc podczas misji covidowych oraz na pograniczu polsko – białoruskim.

Chcesz wesprzeć nasze działania? Wypełniając formularz PIT wpisz nasz numer KRS 0000259298.

Do kiedy trzeba się rozliczyć?

Pamiętaj o tej dacie! W 2024 roku deklaracje podatkowe PIT (PIT-28 (ryczałt), PIT-36, PIT-37, PIT-36L, PIT-38) za 2023 rok składać należy do 30 kwietnia 2024.

Możesz też wpłacić darowiznę bezpośrednio na naszej stronie:

darowizna PCPM - cele statutowe

darowizna PCPM - cele statutowe

darowizna PCPM - cele statutowe

Twoje dane:
* Pole wymagane

Dziękujemy!