1,5% dla Fundacji PCPM

1,5% dla Fundacji PCPM

Przekaż nam 1,5% podatku. KRS 0000259298. Fundacja PCPM – Najpierw człowiek

Przekazanie 1,5% to bardzo ważne działanie. Dzięki temu każdy podatnik, może sam zdecydować, przez kogo i na jakie działania pomocowe zostaną wykorzystane jego środki. Organizacje takie jak nasza, zyskują dzięki temu ogromne możliwości pomagania na dużą skalę. Przekazanie 1,5% jest bardzo proste i trwa tylko chwilę, nie wiąże się też z dodatkowymi kosztami. Przekazując nam swoje 1,5% podatku wspierasz ważne i potrzebne projekty, które docierają do potrzebujących na całym świecie. Wystarczy że w odpowiednim polu wpiszesz nasz KRS: 0000259298. Jeżeli chcesz, aby Twój 1,5% trafił do Medycznego Zespołu Ratunkowego PCPM wpisz cel szczegółowy „Ratownicy” – więcej o działalności tej grupy dowiesz się z naszej strony.

Fundacja PCPM jest apolityczną organizacją pozarządową. Niesiemy pomoc humanitarną, rozwojową i ratunkową potrzebującym na całym świecie. Pomagamy w szczególności ofiarom konfliktów zbrojnych i klęsk żywiołowych bez względu na poglądy polityczne, kolor skóry, wyznanie i orientację.

Rozlicz z nami swój PIT online

Po kliknięciu w link zostaniesz przeniesiony do strony, gdzie możesz wypełnić PIT online lub pobrać odpowiednią deklaracje. Wybierz odpowiedni formularz, a nasz KRS uzupełni się automatycznie.

Przekazując 1,5% podatku Fundacji PCPM pomagasz skutecznie w konkretnych miejscach:

Ukraina: Od początku wojny udzielamy pomocy najbardziej potrzebującym społecznościom na wschodzie Ukrainy, a także uchodźcom i uchodźczyniom w Polsce.
Sudan Południowy: Ratujemy życie i zdrowie niedożywionych dzieci. Dostarczamy żywność terapeutyczną oraz nasiona do Centrum Dożywiania w Gordhim.
Kenia: Od 2014 roku szkolimy kenijskich strażaków. Zbudowaliśmy Kenijskie Centrum Szkoleń Strażackich i Ratunkowych. Na zdjęciu – Bilha, która stoi na czele jednostki w Murandze.
Liban: Od 2019 roku Liban znajduje się w ogromnym kryzysie ekonomicznym. Dostarczamy tam pomoc żywnościową, wspieramy kooperatywy rolnicze, instalujemy oświetlenie solarne.
Palestyna: Wspieramy system ratownictwa medycznego i staramy się reagować na bieżące potrzeby. Doposażamy kliniki mobilne w lekarstwa, materiały opatrunkowe i apteczki.
Medyczny Zespół Ratunkowy PCPM: Przygotowany jest do natychmiastowej reakcji w przypadku kryzysu humanitarnego lub klęsk żywiołowych na całym świecie.
Etiopia: Rozwijamy medycynę ratunkową. Szkolimy służby medyczne oraz strażaków, w celu poprawienia opieki przedszpitalnej i reakcji na nagłe zdarzenia czy katastrofy.
Tanzania: Szkolimy służby medyczne i rozbudowujemy system medycyny ratunkowej. W ramach projektu budujemy centrum szkoleniowe dla medyków w Dar es Salaam – stolicy kraju.

Chcesz stać się częścią tych działań? Wypełniając formularz PIT wpisz nasz numer: KRS 0000259298.

Wszystko co musisz wiedzieć o 1,5% podatku

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania, skontaktuj się z nami na: [email protected]

Dziękujemy!