Program Dobry Partner

Program Dobry Partner

Logo programu "Dobry Partner" na czerwonym tle.
Logo programu "Dobry Partner" na czerwonym tle.

Dobry Partner PCPM to projekt, który dzięki współpracy fundacji z biznesem poprawia życie konkretnych osób, rodzin i społeczności. Zobacz jak zostać Dobrym Partnerem PCPM i nieść skuteczną pomoc potrzebującym.

Dla wielu przedsiębiorczyń i przedsiębiorców zaangażowanie firm w działalność społeczną, 
to kluczowy element strategii rozwoju. Coraz więcej osób zanim wybierze produkt czy usługę zwraca uwagę na to jakimi wartościami kieruje się firma. Program „Dobry Partner” PCPM umożliwia przedsiębiorstwom zaangażowanie się w pomoc drugiemu człowiekowi.

Projekty, które możesz wesprzeć teraz:

Obywateli Ukrainy. Maleje zainteresowanie, rośnie potrzeba pomocy

Fundacja PCPM niesie pomoc humanitarną blisko linii frontu. Na miejscu brakuje wszystkiego, także nadziei. Mieszkańcy Zaporoża, Chersonia, Charkowa czy Mikołajowa (najczęściej starsi i schorowani) są obecnie w bardzo trudnej sytuacji, często bez bieżącej wody i ogrzewania.

Niedożywione dzieci z Sudanu Południowego

Obecnie aż 1,6 mln dzieci w Sudanie Południowym jest zagrożonych skrajnym niedożywieniem. Aby dać najmłodszym szansę na zdrowie, a czasem i życie, dostarczamy żywność terapeutyczną w postaci pasty na bazie orzeszków ziemnych. Program dożywiania dzieci prowadzimy wyłącznie dzięki wpłatom prywatnych darczyńców.

Palestyńczykom w dostępie do usług medycznych

Większość mieszkańców Zachodniego Brzegu w Palestynie nie ma dostępu do usług medycznych. Nasze kliniki mobilne docierają do kilkudziesięciu tysięcy osób, które nie mogą pozwolić sobie na daleką podróż do przychodni.

Jeśli Twoja firma chce się zaangażować i wesprzeć konkretne miejsce na świecie to:

Fundacja PCPM realizuje konkretne programy pomocowe w konkretnych miejscach. Nasi pracownicy są na miejscu i mają bezpośredni kontakt z osobami, którym niesiemy pomoc. Często już niewielkie kwoty są w stanie zmienić lub uratować życie. 

2. Skontaktuj się z nami

Wyślij maila na adres [email protected]. Odpowiemy Ci w przeciągu 3 dni i przygotujemy ofertę zgodną z potrzebami Twojej firmy.

Po wsparciu wybranego projektu otrzymasz od nas materiały, które będziesz mógł wykorzystać na swojej stronie internetowej lub przy komunikacji z klientami, by pokazać, że wspierasz ważne cele społeczne. 

3. Powiedz innym o swoim zaangażowaniu – dostarczymy Ci niezbędne materiały

Po wsparciu wybranego projektu otrzymasz od nas materiały, które będziesz mógł wykorzystać na swojej stronie www lub przy komunikacji z klientami, by pokazać, że wspierasz ważne cele społeczne.

Etiopia – Stołówka szkolna
Sudan Południowy - pracownicy ośrodka wspieranego przez Fundację PCPM przekazują żywność terapeutyczną mamom dzieci.
Sudan Południowy – Żywność terapeutyczna

Dzięki zaangażowaniu polskich firm udało nam się zbudować szkolną stołówkę w Etiopii oraz dostarczyć żywność terapeutyczną, szczepionki, leki oraz nasiona roślin do Centrum Dożywiania Dzieci w Gordhim.

W obliczu spadku finansowania projektów pomocowych dla Ukrainy, nasilającego się kryzysu humanitarnego w Sudanie oraz Palestynie nadal potrzebujemy Dobrych Partnerów, by móc kontynuować programy Fundacji oraz rozwijać nowe. 

Dobrzy Partnerzy PCPM:

Patronat nad programem “Dobry Partner” PCPM objęła Krajowa Izba Gospodarcza:

Więcej o patronacie tutaj.