Pilne

Zaopiekowani

Wesprzyj wybraną rodzinę w Libanie

Tej zimy prosimy Cię o wsparcie konkretnej rodziny w Libanie. Jak to działa? To proste! Wybierz rodzinę, której chcesz pomóc, z listy poniżej. Wpłać darowiznę. Dzięki Tobie rodzina otrzyma od PCPM zapomogę podczas najtrudniejszych, zimowych miesięcy. Dziękujemy!

Wsparcie udzielone tej rodzinie to: 98%

Rodzina Daniela

Daniel ma 63 lata, mimo cukrzycy i innych chorób przewlekłych pracuje jako ochroniarz. To nie chroni jego rodziny przed kryzysem. Jego najstarsze dziecko z powodów finansowych odwołało swój ślub, bo praca w hotelu starcza tylko na rachunki i czynsz. Pozostała dwójka dzieci rozpaczliwie szuka pracy.
Wspieraj rodzinę
Wsparcie udzielone tej rodzinie to: 95%

Rodzina Samuela

Samuel przez całe życie ciężko pracował na to, żeby na starość mieć godne życie. Był kierowcą, wynajmował taksówkę. Kryzys zabrał tej rodzinie wszystkie oszczędności, trudno jest utrzymać taksówkę, jedyne źródło utrzymania. Pieniędzy nie starcza na jedzenie, a co dopiero na samochód.
Wspieraj rodzinę
Wsparcie udzielone tej rodzinie to: 94%

Rodzina Aili

Aila potrzebuje co najmniej 200 dolarów na lekarstwa, tymczasem w kieszeni ma jedynie 50 dolarów. Mimo, że ma dyplom uniwersytecki nie może znaleźć pracy. Jej brat cierpi na chorobę psychiczną i jego stan bez leków znacznie się pogarsza.
Wspieraj rodzinę
Wsparcie udzielone tej rodzinie to: 86%

Rodzina Tani

Rok 2021 zaskoczył Tanię kilkoma nieszczęściami. Jej brat zmarł z powodu Covid-19. Był jedyną osobą w rodzinie, która dostawała emeryturę. Teraz Tania i jej siostra zostały bez środków do życia, ich sytuacja każdego dnia pogarsza się, ze względu na kryzys gospodarczy.
Wspieraj rodzinę
Wsparcie udzielone tej rodzinie to: 64%

Rodzina Marouna

To ludzie, którzy są zdani na pomoc krewnych i sąsiadów, bowiem nie posiadają ubezpieczenia zdrowotnego ani emerytury. Ze względu na stan zdrowia i wiek, nie mogą zrezygnować z zakupu niezbędnych leków. Kryzys daje im się we znaki także jeśli chodzi o żywność i podstawowe usługi.
Wspieraj rodzinę
Wsparcie udzielone tej rodzinie to: 53%

Decyduje PCPM

Fundacja PCPM ma pod swoją opieką dużo więcej rodzin. Nie wszystkie chciały, aby ich historia była tutaj przedstawiona. Szanujemy ich wybór. Wybierając opcję "Decyduje PCPM" wpłacasz na jedną z nich. Bardzo dziękujemy.
Wspieraj rodzinę

Zakończone zbiórki dla libańskich rodzin

Wsparcie udzielone tej rodzinie to: 100%

Karam

Karam pochodzi z Egiptu i pracuje na stacji benzynowej. Nie widział rodziny od 4 lat, nie stać go było na podróż do domu. Z powodu kryzysu w Libanie obecnie brakuje mu nawet środków na jedzenie.
Wsparcie udzielone tej rodzinie to: 100%

Rodzina Layli

Layla po śmierci całej rodziny mieszka samotnie. Pracuje na dwa etaty, aby mieć na czynsz i wyżywienie. Żyje bez prądu i w lęku, że każdego dnia może znaleźć się na ulicy.
Wsparcie udzielone tej rodzinie to: 100%

Rodzina Cosette

Cosette samotnie wychowuje dzieci. Jej mąż wyjechał do Syrii, dzieci nie posiadają libańskiego obywatelstwa i to często nakłada na tę rodzinę dodatkowe opłaty. Cosette pracuje od rana do wieczora, a mimo tego nie stać ją nawet na to, żeby kupić dodatkowy koc.