PCPM - logo Polskie Centrum Pomocy
Międzynarodowej

 

 

1,5 procent dla PCPM

Fundacja PCPM: KRS 0000259298 - Przekaż 1,5% podatku. Bo żaden człowiek nie jest za daleko.

 

Fundacja PCPM jest apolityczną organizacją pozarządową. Niesiemy pomoc humanitarną, rozwojową i ratunkową potrzebującym na całym świecie. Pomagamy w szczególności ofiarom konfliktów zbrojnych i klęsk żywiołowych bez względu na poglądy polityczne, kolor skóry, wyznanie i orientację.

Przekaż 1,5 % podatku na pomoc w Ukrainie. Wpisz nr KRS 0000259298 i cel szczegółowy 'Ukraina’ w odpowiednim miejscu formularza PIT. Dziękujemy!

Przekazując 1,5 % podatku PCPM pomagasz skutecznie w konkretnych miejscach:

Ukraina: niesiemy pomoc humanitarną w Ukrainie. Wpisując cel szczegółowy 'Ukraina’ przekażesz swój 1% podatku na nasze działania pomocowe dla mieszkanek i mieszkańców Ukrainy.

Sudan Południowy: ratujemy życie i zdrowie niedożywionych dzieci, zapewniamy żywność terapeutyczną w Centrum Dożywiania w Gordhim.

Kenia: od 2014 roku szkolimy kenijskich strażaków. Zbudowaliśmy Kenijskie Centrum Szkoleń Strażackich i Ratunkowych.

Liban: pomagamy uchodźcom z Syrii przetrwać czas z dala od ojczyzny. Zapewniamy im dach nad głową, dostęp do edukacji i opieki medycznej, chronimy przed zimą. Naszą pomoc kierujemy również do najbiedniejszych Libańczyków.

Palestyna: Szkolimy służby ratownicze.

Nasz Medyczny Zespół Ratunkowy PCPM przygotowany jest do natychmiastowej reakcji w przypadku kryzysu humanitarnego lub klęsk żywiołowych na całym świecie. Nasi wolontariusze: lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarki bez zastanowienia ruszają z pomocą, by ratować słabszych. W 2021 roku nieśliśmy pomoc podczas misji covidowych oraz na pograniczu polsko – białoruskim.

Chcesz wesprzeć nasze działania? Wypełniając formularz PIT wpisz nasz numer KRS 0000259298.

Do kiedy trzeba się rozliczyć?

Pamiętaj o tych datach! W 2023 roku deklaracje podatkowe PIT składać należy:

  • do 2 maja 2023 roku > PIT-28
  • do 2 maja 2023 roku > PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-38, PIT-39.

Możesz też wpłacić darowiznę bezpośrednio na naszej stronie:

Wybierz kwotę:

darowizna PCPM - cele statutowe

darowizna PCPM - cele statutowe

darowizna PCPM - cele statutowe

Twoje dane:

Szczegóły dotyczące danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności. Twoje dane osobowe są bezpieczne, wykorzystujemy je tylko w celu informowania Cię o działaniach Fundacji.

*zgoda wymagana

Dziękujemy!