Mały gest – wielka zmiana. Dziękujemy w imieniu Palestyńczyków
Choć ośrodki dla osób z niepełnosprawnościami w Betlejem zapewniają podopiecznym zajęcia terapeutyczne i konsultacje lekarskie, to wielu chorych nie stać na sam dojazd na leczenie. Wszyscy pacjenci wymagają natomiast ciągłej terapii.
– Wielu naszych podopiecznych nie jest w stanie zapłacić za dojazd na zajęcia. Udział w terapii jest dla niektórych jedyną okazją do wyjścia z domu – mówi kierowniczka jednego z ośrodków, Basma Giacaman.
Poznaj historię podopiecznych ośrodków w Betlejem.
Fundacja PCPM przeprowadziła zbiórkę na pomoc potrzebującym Palestyńczykom, która dzięki waszemu wielkiemu sercu okazała się wielkim sukcesem. W imieniu ekipy fundacji i beneficjentów zbiórki dziękujemy za każdą złotówkę, którą zdecydowaliście się przelać na konto budowania przyszłości podopiecznych ośrodków Al Basma i Al Malath pod Betlejem. Razem zebraliśmy aż 4794,9 zł.
Szczególne podziękowania dla organizatorów imprezy „Palestyna Music Aid”, czyli dla lokali: BarKa, Klub Plan B, Plac Zabaw, a szczególnie dla Michała Borkiewicza i Roberta Kamionki, a także muzyków, którzy zagrali na imprezie i wszystkich tych, którzy postanowili spędzić piątkowy wieczór nie tylko bawiąc się, ale też pomagając.
Z Waszych pojedynczych złotówek na Placu i Barce uzbierało się 1407zł!
Organizatorzy, zgodnie z obietnicą, dorzucili drugie tyle i jeszcze dodatkowy tysiąc. Łącznie, w wyniku weekendowej zabawy, konto palestyńskich ośrodków zasili prawie 4 tys. złotych!
Zebrane środki, czyli niemal 9 tys. złotych, zostały przekazane placówkom Al Basma i Al Malath. Dzięki temu pomożemy wspólnie dziewięciorgu niepełnosprawnym dojeżdżać na zajęcia, integrować się z rówieśnikami korzystać z terapii specjalistycznej. Dajemy im szansę na rozwijanie swoich zainteresowań, takich jak zajęcia teatralne, wyplatanie dywanów czy uprawianie ogródka.
Ośrodki w Betlejem chcą stworzyć podopiecznym bezpieczną przestrzeń – dzięki odpowiedniemu programowi pacjenci mają kontakt z innymi ludźmi, i uczą się adaptacji społecznej i radzenia sobie z takimi problemami jak zaburzenia emocjonalne, różnego rodzaju schorzenia i choroby. Niektórzy z nich mieszkają w obozach dla uchodźców lub pochodzą z bardzo biednych rodzin.