Dziękujemy za udział w rekrutacji!
Po całonocnej weryfikacji wiedzy merytorycznej, o 6:30 rano sześć grup z mapami w ręku wyruszyło w teren, by zrealizować zadania ratownicze. Rekruci sprawdzali swoje umiejetności i wytrzymałość w czterech punktach medycznych, dwóch punktach linowych i jednym punkcie wodnym. Ratowali rannych, brodzili w zimnej wodzie, zjeżdzali na linach ze skałek, po poszkodowanych schodzili do jaskini. Musieli wykazać się nie tylko znajomością czytania mapy czy naprowadzaniem helikoptera na miejsce zdarzenia, ale również współdziałania w grupie.
Najtrudniejszym sprawdzianem był szereg działań ratowniczych we wiosce, którą nawiedziło trzęsienie ziemi. Kandydaci musieli przygotować się na przetrwanie nocy w górach z rannymi, zabepieczyć schronienie i wezwać helikopter, dopłynąć z jednym rannym do pontonu, po innego zjechać po linach, zaopatrzeć ofiarę pogryzioną przez egzotycznego weża. Ulubionym elementem rekrutacji stały się nosze, z którymi kandydaci nie mogli się rozstawać.
Po powrocie do bazy, na rekrutów czekał ostatni test językowy.
Gratulujemy wszystkim, którzy dotrwali do końca. Najlepsi zostaną nowymi członkami Zespołu Ratunkowego PCPM.
Organizacja rekrutacji nie byłaby możliwa bez wsparcia ze strony Firmy LUBAWA (wypożyczenie profesjonalnych namiotów), Stowarzyszenia Zawodowego Ratowników Medycznych (przygotowanie punktów medycznych), Oddziału WOPR z Nysy (udostępnienie sprzętu wodnego). Podziękowania za zaangażowanie w rekrutację należą się również Harcerskiemu Klubowi Ratowniczemu „Wadowice“, Harcerskiej Grupie Ratowniczej „Krak“, Inspektoratowi Ratowniczemu ZHP Chorągwi Krakowskiej, Polskiej Radzie Resuscytacji i wielu innym.