PCPM - logo Polskie Centrum Pomocy
Międzynarodowej

 

 

Fatima ma Zespół Downa. I wraz z rodziną walczy o godne życie w obozie

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Zakładamy kolorowe skarpetki, malujemy na rękach proste linie, a tym samym uświadamiamy. Mówimy o tym, co ważne. Możemy też zmieniać świat, bo ludzie z Zespołem Downa są i czekają na pomoc w obozie dla uchodźców w Libanie.

 

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Domem Fatimy i jej rodziny od kilku lat jest nieformalne obozowisko w górach Libanu. Jej ojciec pracuje na roli, by zarobić jakiekolwiek pieniądze na życie. Nie jest łatwo, dniówka wynosi 3 dolary, a Mohamad musi utrzymać za to całą rodzinę i zarobić na leki – dla żony, która ma cukrzycę i nadciśnienie i Fatimy właśnie. To jedna z córek, która cierpi na Zespół Downa. 28-latka potrzebuje pieluch, codziennie. Potrzebuje leków. Dlatego każdy dzień to wyzwanie. By wykupić wszystkie leki, potrzebują miesięcznie 130 dolarów, a więc blisko 500 złotych. To astronomiczna kwota dla ludzi, którzy przez wojnę w Syrii, stracili wszystko. Jedyna pomoc, jaką otrzymują, to pomoc żywnościowa. Jako PCPM chcemy pokryć podstawowe potrzeby medyczne tej rodziny, finansując zakup niezbędnych do przeżycia leków.

Wybierz kwotę:

darowizna PCPM

darowizna PCPM

darowizna PCPM

Twoje dane:

Szczegóły dotyczące danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności. Twoje dane osobowe są bezpieczne, wykorzystujemy je tylko w celu informowania Cię o działaniach Fundacji.

*zgoda wymagana

Życie na uchodźstwie bez możliwości powrotu, bez szans na normalne życie, to katorga. Gdy dochodzi do tego choroba i niepełnosprawność, walka o godność jest już heroiczna. Bez naszej pomocy – niemożliwa. By zapewnić rodzinie Mohamada opiekę medyczną, choćby na 3 miesiące, potrzebujemy 1,5 tys. złotych. Leki na pół roku to koszt sięgający 3 tysięcy złotych. To kwota, która może uratować życie.

Możesz pomóc naszym podopiecznym w Libanie, wysyłając dowolną kwotę na konto Fundacji PCPM

18 1140 1010 0000 5228 6800 1001

PCPM na Instagramie: @fundacjapcpm

PCPM na Facebooku: Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM)