PCPM - logo Polskie Centrum Pomocy
Międzynarodowej

 

 

Fundacja PCPM nie zbiera darów w Polsce

Zwracacie się do nas z gotowością przekazania darów rzeczowych dla uchodźców w Libanie i na Ukrainie. Cieszymy się, że jest tak duży odzew na apel ZIMA, jednak spieszymy wyjaśnić, dlaczego nie zbieramy ubrań, koców i innych rzeczy w Polsce.

 

PCPM nie zbiera darów w Polsce by przekazywać je potrzebującym w Libanie i na Ukrainie. Zbiórka darów rzeczowych sprawdza się, gdy jest organizowana najbliżej miejsca przekazania. Fundacja PCPM pomaga za granicą. Przekazanie darów zebranych w kraju do Libanu czy na Ukrainę jest trudne logistycznie oraz kosztowne, do realizacji potrzebne są magazyny do składowania, jak i pieniądze na transport oraz stosowne pozwolenia. To wszystko powoduje wydłużenie w czasie otrzymania pomocy. Dlatego akurat w tych przypadkach pomoc rzeczowa się nie sprawdza.

paczki2
Naszym celem jest pomoc jak najbardziej efektywna, która nie generuje zbyt dużych dodatkowych opłat i jest na czas. Podarowane pieniądze, w przypadku akcji ZIMA wydatkujemy na miejscu pomocy, kupujemy koce, piece i opał dla uchodźców ukraińskich na Ukrainie i dla uchodźców syryjskich w Libanie. Z tych właśnie powodów apelujemy tylko o wsparcie finansowe. Można to zrobić wysyłając SMS (nr 72720, treść ZIMA, koszt 2 zł + VAT) lub wpłacając konkretną kwotę na cel najbliższy Darczyńcy: Pomoc dla uchodźców z Syrii lub pomoc dla uchodźców na Ukrainie.