PCPM - logo Polskie Centrum Pomocy
Międzynarodowej

 

 

Kolorowe czapki zrobione przez polskie seniorki dotarły do Libanu!

Piękne, kolorowe i ciepłe czapki, własnoręcznie zrobione przez polskie seniorki o wielkich sercach, otulają już głowy młodych Syryjczyków. Rozmaite wzory i kolory podbiły serca dzieciaków, dla których zima będzie miała w tym roku więcej kolorów. Czy będzie miała więcej ciepła? O to musimy jeszcze zadbać.

 

Seniorki z Gdańska przez kilka miesięcy zrobiły na drutach prawie trzysta czapek

Kolorowe, w paski, z pomponami albo bez, grubsze i trochę cieńsze, a do niektórych jeszcze szaliki w komplecie. To wszystko praca pani Anny Miękiny i jej siedmiu koleżanek, seniorek z Gdańska. Dzieło ich rąk, nad którym pracowały kilka miesięcy. Dwie duże torby takich darów kobiety przekazały Fundacji PCPM. Czapki przemierzyły tysiące kilometrów i dziś trafiły już do pierwszych dzieciaków, mieszkających w obozowiskach dla uchodźców w Libanie. 

darowizna PCPM

darowizna PCPM

darowizna PCPM

Twoje dane:
* Pole wymagane

PCPM wspiera Syryjczyków niemal od początku kryzysu, bo od 2012 roku. Każda kolejna zima to dla nas nowe wyzwanie. Pomocy jest zbyt mało, by skutecznie zabezpieczyć ludzi przed pogarszającą się pogodą w miesiącach zimowych.

Symboliczny gest pani Anny i jej szlachetnych współpracowniczek pokolorował zimę kilkuset dzielnym młodym właścicielom wełnianych prezentów. Także małego Faresa, dla którego wspólnie z Wami zbieraliśmy pieniądze na leczenie.

To może być piękny początek jeszcze piękniejszej akcji. Bo my wiemy, jak pomagać. Planujemy zabezpieczyć namioty, w których żyją uchodźcy specjalnymi płachtami, dzięki którym wnętrza namiotów będą zabezpieczone przed chłodem, wiatrem i niesprzyjającymi warunkami.  Zapotrzebowanie jest ogromne, ale naszym celem jest pomóc tym najbiedniejszym, pozostawionym samym sobie. Możecie nam w tym pomóc.

Za dotychczasowe wsparcie dziękujemy w imieniu tych małych istot!

PCPM na Instagramie: @fundacjapcpm

PCPM na Facebooku: Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM)