Krajowa Izba Gospodarcza objęła patronatem program „Dobry Partner” PCPM

Krajowa Izba Gospodarcza objęła patronatem program „Dobry Partner” PCPM

Przedsiębiorstwa, których priorytetem jest zaangażowanie społeczne stają się siłą napędową zmian na lepsze. Odpowiedzialny biznes to przyszłość, którą chcemy współtworzyć, dlatego prowadzimy program „Dobry Partner” PCPM dla małych i średnich przedsiębiorstw. Patronat nad programem objęła Krajowa Izba Gospodarcza.

Świat się zmienia, a wraz z nim zmieniają się oczekiwania wobec firm. Coraz częściej o zakupie produktu lub usługi, decyduje to czy firma angażuje się społecznie, czy nie. Choć darowizny rzeczowe i pieniężne są ważne, to współcześnie oczekujemy, że odpowiedzialność społeczna będzie wpisana w cały model biznesowy przedsiębiorstwa. I słusznie, firmy mają ogromny wpływ na świat. Warto wykorzystywać ten wpływ w sposób odpowiedzialny.

Dwa światy, wspólne cele

Coraz więcej przedsiębiorczyń oraz przedsiębiorców dostrzega nie tylko wartość, ale i korzyści z zaangażowania własnej firmy w działalność społeczną, wprowadzając ją jako nieodzowny element strategii rozwoju ich przedsiębiorstwa. Ta świadoma strategia wymaga współpracy z zaufanymi organizacjami pozarządowymi, dzięki którym firma będzie mogła zaangażować się w projekty pomocowe ważne społecznie. Z kolei organizacje pozarządowe, z uwagi na liczne kryzysy współczesnego świata, borykają się z ogromnymi wyzwaniami finansowymi. Żeby im sprostać, bardziej niż kiedykolwiek, potrzebują wsparcia biznesu.  

Program „Dobry Partner” PCPM

Fundacja PCPM prowadzi program  „Dobry Partner” PCPM dla małych i średnich przedsiębiorstw, umożliwiając im zaangażowanie się w projekty pomocowe ważne społecznie. Firmy mogą zaangażować się w pomoc obywatelom Ukrainy m.in. w naprawach ich domów zniszczonych przez wojnę, dzieciom z Sudanu Południowego w walce z niedożywieniem czy Palestyńczykom w dostępie do podstawowych usług medycznych. 

Fundacja PCPM od 2006 roku niesie pomoc humanitarną, rozwojową i ratunkową osobom w potrzebie. Na podstawie wieloletniego doświadczenia oraz współpracy z lokalnymi społecznościami zapewnia zgodność podejmowanych działań z faktycznymi potrzebami konkretnych osób, rodzin, społeczności.  

Objęcie patronatu przez Krajową Izbę Gospodarczą nad programem „Dobry Partner” PCPM jest niezwykle cenne i może pomóc w dotarciu do większej liczby przedsiębiorstw. Im więcej Dobrych Partnerów PCPM, tym więcej pomocy otrzymają ci, którzy najbardziej jej potrzebują. 

Więcej o programie:

Link do zakładki programu „Dobry Partner”