PCPM - logo Polskie Centrum Pomocy
Międzynarodowej

 

 

Maher i jego rodzina mają dom dzięki wsparciu Polaków

Zaledwie tydzień wystarczył, żeby przenieść rodzinę niepełnosprawnego 4-letniego chłopca z namiotu do prawdziwego domu. Odzew Darczyńców na apel PCPM i Gazeta.pl był fantastyczny. Przypomnijmy: Maher, chłopiec cierpiący z powodu przepukliny rdzeniowej, poruszający się na wózku inwalidzkim, mieszkał wraz z rodziną w namiocie w Arsalu, w Libanie.

 

Rodzina Mahera uciekła przez wojną w Syrii. Opieka nad chorym dzieckiem, mleko, pieluchy, leki, pochłaniała wszystkie oszczędności rodziny. PCPM, który prowadzi w Libanie projekty pomocowe postanowił wspólnie z portalem Gazeta.pl ogłosić zbiórkę na pomoc dziecku. W tydzień zebraliśmy ponad 10 tysięcy złotych. 

Kiedy tata Mahera dowiedział się o organizowanej przez PCPM zbiórce od razu rozpoczął poszukiwanie mieszkania, do którego mogliby przenieść się jego najbliżsi. Udało się! Jeszcze przed najchłodniejszymi miesiącami cała rodzina zamieszkała w prawdziwym domu. PCPM pomoże w opłaceniu czynszu, zakupie pieluch, mleka i niezbędnych leków dla chłopca.

W imieniu rodziny Mahera dziękujemy wszystkim, którzy wsparli zbiórkę.

Oficjalny profil Fundacji na Instagramie – @fundacjapcpm

Oficjalny profil Medycznego Zespołu Ratunkowego PCPM na Facebooku