Nowe życie na pograniczu Ugandy i Sudanu Południowego

Do niewielkiego oddziału szpitala w Midigo na pograniczu Ugandy i Sudanu Południowego trafiają tylko skomplikowane przypadki, głównie z obozu dla uchodźców w Bidi Bidi. Z powodu utrudnionego transportu i odległości, ciężarne kobiety często trafiają tutaj zbyt późno. Co w wielu przypadkach kończy się tragedią.

Tym razem było inaczej. Przy wsparciu personelu szpitala w Midigo nasza położna z Medycznego Zespołu Ratowników PCPM uratowała nowe życie, mimo że sytuacja była już niezwykle trudna. Dziewczynka walczyła równie dzielnie jak jej bohaterowie. Teraz odpoczywa.

Mimo braku podstawowego sprzętu, możliwości diagnostycznych i leków pracownicy tego szpitala robią wszystko, co w ich mocy, by nieść pomoc najmniejszym i najbardziej bezbronnym. Nasi ratownicy prowadzą dla nich specjalne szkolenia. By takich wspaniałych wiadomości, jak ta, było tylko więcej.

Chcesz wesprzeć działania PCPM?

Wybierz kwotę
Wybierz sposób wpłaty
Uzupełnij dane
Proszę wprowadzić imię
Proszę wprowadzić nazwisko
Proszę wprowadzić email
* Pole wymagane
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej informacji marketingowych, w tym informacji o prowadzonych akcjach humanitarnych, projektach rozwojowych oraz możliwościach zaangażowania w projekty Fundacji, za pośrednictwem:
Szczegóły dotyczące danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Twoje dane osobowe są bezpieczne, wykorzystujemy je tylko w celu informowania Cię o działaniach Fundacji.

PCPM na Instagramie: @fundacjapcpm

PCPM na Facebooku: Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM)