PCPM - logo Polskie Centrum Pomocy
Międzynarodowej

 

 

Nowe życie na pograniczu Ugandy i Sudanu Południowego

Ta maleńka dziewczynka miała szczęście. Przetrwała poród przy ostrej niewydolności krążenia i oddychania (tzw. zamartwica urodzeniowa) i z 2 punktami w skali Apgar. Wszystko dzięki szybkiej akcji resuscytacyjnej poprowadzonej przez naszą położną i wsparciu personelu szpitala w Midigo. Zespół Ratunkowy PCPM jest w tym ugandyjskim mieście medycznym wsparciem.

 

Do niewielkiego oddziału szpitala w Midigo na pograniczu Ugandy i Sudanu Południowego trafiają tylko skomplikowane przypadki, głównie z obozu dla uchodźców w Bidi Bidi. Z powodu utrudnionego transportu i odległości, ciężarne kobiety często trafiają tutaj zbyt późno. Co w wielu przypadkach kończy się tragedią.

Tym razem było inaczej. Przy wsparciu personelu szpitala w Midigo nasza położna z Medycznego Zespołu Ratowników PCPM uratowała nowe życie, mimo że sytuacja była już niezwykle trudna. Dziewczynka walczyła równie dzielnie jak jej bohaterowie. Teraz odpoczywa.

 

 

Mimo braku podstawowego sprzętu, możliwości diagnostycznych i leków pracownicy tego szpitala robią wszystko, co w ich mocy, by nieść pomoc najmniejszym i najbardziej bezbronnym. Nasi ratownicy prowadzą dla nich specjalne szkolenia. By takich wspaniałych wiadomości, jak ta, było tylko więcej.

 

Chcesz wesprzeć działania PCPM?

Wybierz kwotę:

darowizna PCPM

darowizna PCPM

darowizna PCPM

Twoje dane:

Szczegóły dotyczące danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności. Twoje dane osobowe są bezpieczne, wykorzystujemy je tylko w celu informowania Cię o działaniach Fundacji.

*zgoda wymagana

PCPM na Instagramie: @fundacjapcpm

PCPM na Facebooku: Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM)