PCPM - logo Polskie Centrum Pomocy
Międzynarodowej

 

 

Nowe życie na pograniczu Ugandy i Sudanu Południowego

Ta maleńka dziewczynka miała szczęście. Przetrwała poród przy ostrej niewydolności krążenia i oddychania (tzw. zamartwica urodzeniowa) i z 2 punktami w skali Apgar. Wszystko dzięki szybkiej akcji resuscytacyjnej poprowadzonej przez naszą położną i wsparciu personelu szpitala w Midigo. Zespół Ratunkowy PCPM jest w tym ugandyjskim mieście medycznym wsparciem.

 

Do niewielkiego oddziału szpitala w Midigo na pograniczu Ugandy i Sudanu Południowego trafiają tylko skomplikowane przypadki, głównie z obozu dla uchodźców w Bidi Bidi. Z powodu utrudnionego transportu i odległości, ciężarne kobiety często trafiają tutaj zbyt późno. Co w wielu przypadkach kończy się tragedią.

Tym razem było inaczej. Przy wsparciu personelu szpitala w Midigo nasza położna z Medycznego Zespołu Ratowników PCPM uratowała nowe życie, mimo że sytuacja była już niezwykle trudna. Dziewczynka walczyła równie dzielnie jak jej bohaterowie. Teraz odpoczywa.

 

 

Mimo braku podstawowego sprzętu, możliwości diagnostycznych i leków pracownicy tego szpitala robią wszystko, co w ich mocy, by nieść pomoc najmniejszym i najbardziej bezbronnym. Nasi ratownicy prowadzą dla nich specjalne szkolenia. By takich wspaniałych wiadomości, jak ta, było tylko więcej.

 

Chcesz wesprzeć działania PCPM?

Wpłać darowiznę

darowizna PCPM

darowizna PCPM

darowizna PCPM

Twoje dane:
* Pole wymagane

Twoje dane:
* Pole wymagane
Szczegóły dotyczące danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności. Twoje dane osobowe są bezpieczne, wykorzystujemy je tylko w celu informowania Cię o działaniach Fundacji.

PCPM na Instagramie: @fundacjapcpm

PCPM na Facebooku: Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM)