PCPM - logo Polskie Centrum Pomocy
Międzynarodowej

 

 

Paczki żywnościowe trafiły do potrzebujących w Ukrainie

Paczki żywnościowe z produktami o długim terminie przydatności trafiły do rodzin w miastach na ukraińskiej linii frontu i tych, którzy stracili domy w Krematorsku czy Mariupolu, a musieli uciekać na zachód kraju. Pomoc trafiła też do mieszkańców, którzy uciekli z Mikołajowa, Odessy czy Charkowa. To dzięki Waszemu wsparciu przez pcpm.org.pl/ukraina oraz amerykańskiej organizacji CARE.

 

Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej dotarła z pomocą żywnościową do miejscowości na linii frontu. Możliwe to było dzięki wsparciu polskich darczyńców przez pcpm.org.pl/ukraina. – Ze względów bezpieczeństwa w każdej z miejscowości mogliśmy być po kilka minut, dlatego, że Rosjanie namierzają miejsca dystrybucji pomocy. Nie chcemy, by jej przyjmowanie narażało ludzi, którzy tej pomocy bardzo potrzebują — relacjonują pracownicy i współpracownicy Fundacji PCPM, którzy zawieźli paczki na wschód.

Dystrybucję paczek Fundacja rozpoczęła także w zachodniej części Ukrainy dzięki wsparciu organizacji CARE. Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej wydało pakiety żywnościowe uchodźcom wewnętrznym w Schodnica, Stebniku i Truskawcu. W sumie paczki mają trafić do niemal tysiąca rodzin. Ponad 30 proc. z nich dostała jakąkolwiek pomoc po raz pierwszy właśnie od Polaków.

To dopiero początek. PCPM dociera z pomocą tam, gdzie przybyło mieszkańców uciekających przed wojną, a dostawy żywności są utrudnione. Każda, przygotowana przez PCPM i CARE paczka, zawiera produkty o długotrwałej przydatności spożycia (kaszę, ryż maki, konserwy, herbatę czy kawę).

Realizowany ze środków organizacji CARE program pomaga uchodźcom wewnętrznym w Ukrainie także poprzez wydawanie zapomóg pieniężnych. To wsparcie pomoże rodzinom zmuszonych do opuszczenia swoich domów z miast takich jak Kramatorsk, czy Mariupol wynająć mieszkanie, czy zaspokoić najbardziej podstawowe potrzeby.

Do końca roku Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej wspólnie z CARE pomoże w sumie 9 tysiącom rodzin uchodźców wewnętrznych w Ukrainie.

Wspieraj pomoc Ukrainie wpłatami przez pcpm.org.pl/ukraina

Wpłać darowiznę

darowizna PCPM - Ukraina

darowizna PCPM - Ukraina

darowizna PCPM - Ukraina

Twoje dane:
* Pole wymagane

Twoje dane:
* Pole wymagane
Szczegóły dotyczące danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności. Twoje dane osobowe są bezpieczne, wykorzystujemy je tylko w celu informowania Cię o działaniach Fundacji.

Bieżące informacje dotyczące działalności Fundacji PCPM publikujemy na Twitterze.

Oficjalny profil Fundacji na Instagramie – @fundacjapcpm

Oficjalny profil Fundacji na Facebooku – Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM)