PCPM - logo Polskie Centrum Pomocy
Międzynarodowej

 

 

PCPM gościnnie na pokazie filmu „Kafarnaum”

„Kafarnaum” to obraz bejruckich slumsów pokazany w nominowanym do Oscara filmie libańskiej reżyserki Nadine Labaki. To historia 12-letniego chłopca, który aby utrzymać rodzinę, musi pracować. Ogrom problemów Libańczyków i zamieszkujących kraj uchodźców doskonale jest znany Fundacji PCPM. Więcej o tym, jak wygląda praca w Libanie opowie koordynatorka misji PCPM Agnieszka Nosowska po projekcji filmu w Kinie Muranów w Warszawie 12. lutego.

 

12 lutego (wtorek) o godz. 18:00 zapraszamy do Kina Muranów na przedpremierowy pokaz nominowanego do Oscara filmu „Kafarnaum” w reż. Nadine Labaki. Uhonorowany Nagrodą Jury w Cannes film libańskiej reżyserki to poruszająca historia dwunastoletniego Zejna, który pozywa własnych rodziców za to, że nie byli w stanie zapewnić mu godnego życia. Kiedy rodzice wydają za mąż jego młodszą siostrę wbrew jej woli, on buntuje się i ucieka. Po drodze spotyka wielu ludzi, w tym na przykład cyrkowców czy samotną matkę, którzy choć od niego różni, mają ten sam cel. Chłopiec, walcząc o przyszłość swoją i najbliższej mu osoby, z odwagą opowiada swoją historię, przywołując nawet najbardziej drastyczne wspomnienia.

Obrazy pokazane w filmie nie są obce pracownikom Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej, które pomaga w Libanie od 2012 roku, wspierając mieszkających tam uchodźców, ale też samych Libańczyków. Dlatego po filmie odbędzie się spotkanie z koordynatorką misji PCPM w Libanie Agnieszką Nosowską, która opowie więcej o tym, jakie historie usłyszała w czasie swojej pracy i jak wygląda libańska rzeczywistość jej oczami. Zapraszamy we wtorek do Kina Muranów o godz. 18.00.

PCPM na Instagramie: @fundacjapcpm

PCPM na Facebooku: Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM)