PCPM - logo Polskie Centrum Pomocy
Międzynarodowej

 

 

PCPM szkoli lokalne władze w irackim Kurdystanie

W Kurdystanie dziś głośno się mówi o tym, żeby ludziom na miejscu dawać wędkę, a nie rybę. Po pokonaniu tzw. Państwa Islamskiego jest to w końcu możliwe. Północny Irak się stabilizuje. Droga do pełnej samodzielności jest jeszcze długa, bo kraj nie podniósł się jeszcze po kryzysie finansowym z 2014 r. związanym z niskimi cenami ropy i odpływem inwestycji z obawy przed tzw. Państwem Islamskim. Działania prowadzone przez PCPM mają pomóc lokalnym instytucjom rządowym w pozyskiwaniu środków na realizację najważniejszych zadań. 

 

PCPM razem z partnerską organizacją VNG przeprowadziło w Duhoku (iracki Kurdystan) szkolenia podczas których przedstawiciele lokalnych władz uczyli się, jak przygotowywać wnioski projektowe. Uczestnicy szkoleń przez dwa pełne dni intensywnie pracowali nad ich formułowaniem.

Ta umiejętność pomoże im samodzielnie pozyskiwać fundusze na realizację projektów komunalnych. Podczas ćwiczeń przedstwiciele czterech instytucji lokalnych pisali własne projekty, które będą mogli złożyć do obecnie otwartych konkursów. Podobych szkoleń będzie tu znacznie więcej. W tej chwili pracownicy PCPM przygotowują  serię szkoleń z planowania przestrzennego.

Działania w północnym Iraku (w tym części Autonomii Kurdystanu) PCPM podejmuje w ramach projektu MASAR-Mantainig Strenght and Resielience for Local Governemnts finansowanego ze środków Regionalnego Funduszu Powierniczego UE w odpowiedzi na kryzys syryjski (MADAD).

Oficjalny profil Fundacji na Instagramie – @fundacjapcpm

Oficjalny profil Fundacji na Facebooku – Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM)