PCPM - logo Polskie Centrum Pomocy
Międzynarodowej

 

 

Pierwsze zajęcia w Centrum Edukacyjnym w Bire już za nami!

Rekrutacja na kursy zawodowe Centrum Edukacyjnego w Bire została zakończona! Jako Fundacja PCPM wspieramy uchodźców syryjskich w nabywaniu nowych umiejętności. Chętni, gotowi do zdobycia nowych umiejętności Syryjczycy, mieli do wyboru zajęcia z 14 specjalności, takich jak pielęgniarstwo, farmacja, elektryka, podstawy hydrauliki czy krawiectwo, a także zajęcia językowe czy z obsługi komputerów. Pierwsze kursy rozpoczęły się 3 września.

 

Libańskie Centrum Edukacyjne w Bire wspiera dzieci i młodzież poprzez zajęcia wyrównawcze i kursy zawodowe. Wszystko po to, by ułatwić im znalezienie pracy  w przyszłości i dać nadzieję na lepszą przyszłość. Rejestracja na kursy zawodowe przyciągnęła w tym roku dużą liczbę kandydatów.

Znaczna większość zarejestrowanych na zajęcia osób to kobiety. Wiek uczestników waha się w granicach: 15 – 49.

W pierwszym tygodniu uruchomiono kursy w czterech specjalnościach (zajęcia komputerowe, elektryka, farmacja, pielęgniarstwo). 3 września odbyły się już zajęcia z pierwszymi grupami. W późniejszym czasie zostaną otwarte kursy z wyrobów cukierniczych, krawiectwa oraz zajęć z języka angielskiego. To właśnie na te kursy zgłosiło się w tym roku najwięcej chętnych.

Wspieraj z nami edukację dla Syryjczyków! To dla nich szansa na lepszą przyszłość.

PCPM na Instagramie: @fundacjapcpm

PCPM na Facebooku: Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM)