Irak

Irak

Fundacja PCPM odpowiedziała na apel kurdyjskiego Ministra Zdrowia, skierowany do społeczności międzynarodowej, o pomoc medyczną w obliczu kryzysu uchodźczego w Irackim Kurdystanie.

kurdystan2016

Lekarze Zespołu Ratunkowego PCPM pomagają w Iraku

Troje lekarzy z Zespołu Ratunkowego PCPM wspiera oddział ratunkowy szpitala Rozh Halat w Erbilu, w Irackim Kurdystanie. Region ten zmaga się z narastającą liczbą uchodźców wewnętrznych oraz uciekinierów z Syrii.

Do szpitala w Erbilu polscy lekarze przychodzą dwa razy dziennie: rano oraz wieczorem. Wtedy jest najwięcej pracy – korytarze pełne są pacjentów i ich rodzin. Pogotowie ratunkowe nie dojeżdża poza centrum miasta, a i tam nie zawsze udaje się dotrzeć do każdego potrzebującego pomocy. Ponadto lokalne ambulanse cierpią na niewystarczającą ilość wykwalifikowanych sanitariuszy

Więcej informacji na temat sytuacji w Irackim Kurdystanie – tutaj.

Działania Zespołu Ratunkowego PCPM w Iraku były możliwe dzięki Państwa darowiznom.

[wplata]

PCPM kontynuuje pomoc w Iraku. Poprzez wysłanie do kraju pięciuset domów modułowych, wspieramy również uchodźców, wracających do zniszczonego wojną Mosulu. Będą one służyły im jako tymczasowe schronienie podczas odbudowy zniszczonego wojną miasta.