Pomoc humanitarna w Nepalu

Pomoc humanitarna w Nepalu

Dzięki pomocy Polaków, którzy wsparli prace naszej fundacji w dwóch wioskach stanęło 31 tymczasowych schronień, zaś kolejne 50 rodzin otrzymało materiały do budowy podobnych domów i toalet.

Zebraliśmy na #PomocDlaNepalu ponad 300 000 zł! Dziękujemy!

Pomoc polskich darczyńców umożliwiła postawienie w dwóch wioskach 31 tymczasowych schronień i zaopatrzenie kolejnych 50 w materiały budowlane. W schronieniach powstałych w dolinie Melamchi, zamieszkały rodziny pochodzące z najniższych kast nepalskiego społeczeństwa, które w kwietniowym trzęsieniu ziemi straciły całe domy i nie mają funduszy na ich odbudowę. Tymczasowe schronienia są odporne na ulewy, wiatr i wstrząsy wtórne, które jeszcze długo po największym trzęsieniu nawiedzały okolicę.

Od początku trzęsienia ziemi w Nepalu o sile 7,8 stopni w skali Richtera, które nastąpiło 25 kwietnia 2015 roku o 11:56 czasu lokalnego, o zdrowie i życie blisko czterystu osób walczył Zespół Ratunkowy PCPM w stworzonym przez siebie polowym punkcie medycznym w miejscowości Melamchi.

W wyniku tego trzęsienia ziemi śmierć poniosło prawie 9000 osób, a rannych zostało co najmniej ponad 23 400. PCPM zadbał też o schronienie poszkodowanych w Nepalu.

https://www.youtube.com/watch?v=aarbbSgZeOk

Realizacja: Dominika Płońska, postprodukcja: Jan Sobierajski Jakub Pawlak, produkcja: Grupa Wirtualna Polska we współpracy z PCPM, 2015.

Dowiedz się więcej jak niesiemy pomoc medyczną oraz humanitarną w Nepalu – TUTAJ