Superwizor centrum rejestracji/Registration center supervisor

Fundacja PCPM od początku wojny realizuje projekty pomocy humanitarnej i wspiera osoby dotknięte kryzysem oraz uchodźców z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w Polsce. Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) finansowane przez UNHCR uruchamia drugą fazę projektu związanego z zapomogami pieniężnymi dla uchodźców ukraińskich w Polsce. Projekt obejmie 1200 rodzin z województwa lubelskiego.

OBECNIE POSZUKUJEMY:

Superwizora centrum rejestracji/Registration center supervisor

Superwizor Centrum Rejestracji jest odpowiedzialny za świadczenie usług rejestracji i ochrony w centrum. Udziela zespołowi wsparcia merytorycznego i technicznego w celu zapewnienia skutecznej pomocy humanitarnej oraz poszanowania godności uchodźców. Wszystkie działania realizowane w Centrum będą nadzorowane przez Superwizora zgodnie z najwyższymi standardami operacyjnymi i humanitarnymi.

MIEJSCE PRACY:

Lublin

JAKIE BĘDĄ TWOJE OBOWIĄZKI?

  • Monitorowanie procesu rejestracyjnego (w tym sesji informacyjnych).
  • Nadzorowanie personelu rejestracyjnego w trakcie pracy.
  • Dbałość o wsparcie osób ze szczególnymi potrzebami (tj. osoby z niepełnosprawościami).
  • Wsparcie zespołu rejestracyjnego w udzielaniu właściwej pomocy (prowadzenie szkoleń dla pracowników i ocena pracy).
  • Zapewnienie uchodźcom profesjonalnego dostępu do rzetelnych informacji o programach pomocowych.
  • Wsparcie personelu w rozwiązywaniu problemów i monitorowanie we właściwym czasie wszystkich otrzymanych zapytań/skarg.
  • Zapewnienie prawidłowego rozwiązywanie problemów i raportowania skarg.
  • Monitorowanie procesu rejestracyjnego zgodnie ze standardami i polityką ochrony danych.
  • Przygotowanie i składanie raportów okresowych szefowi centrum rejestracji.

TA PRACA JEST DLA CIEBIE, JEŚLI:

  • Dysponujesz wykształceniem wyższym i min. dwuletnim doświadczeniem na podobnym stanowisku.
  • Znasz programy ochrony, rejestracji i pomocy dla uchodźców.
  • Masz doświadczenie w pracy z bazami danych a także obsługą danych poufnych i statystycznych.
  • Posiadasz bardzo dobrą znajomość obsługi komputerów, zwłaszcza w zakresie wprowadzania danych i zarządzania nimi.
  • Cechują Cię wysokie umiejętności interpersonalne oraz uważność na szczegóły.
  • Umiesz pracować pod presją czasu w kontekście kryzysowym (kontakt z uchodźcami)
  • Biegle posługujesz się (w mowie i piśmie) językiem polskim, ukraińskim lub rosyjskim. Znajomość języka angielskiego jest mile widziana.

CO OFERUJEMY W ZAMIAN:

  • 2-miesięczny kontrakt (umowa zlecenie albo B2B) w wymiarze 40 godzin tygodniowo
  • Atrakcyjne wynagrodzenie
  • Możliwość dalszego rozwoju kariery w strukturach PCPM
  • Prace nad projektami rozwojowymi i humanitarnymi
  • Sprzyjające warunki pracy

Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV  do dnia 4 listopada włącznie, mailowo na adres: [email protected] z wyraźnym zaznaczeniem stanowiska poprzez wpisanie w tytule maila „Superwizor Lublin”. Zastrzegamy sobie prawo odpowiedzi tylko na wybrane oferty. Warunkiem uczestnictwa w procesie rekrutacji jest zawarcie w CV oświadczenia następującej treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Fundację Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, ul. Sarmacka 14/15, 02-972 Warszawa, dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu tej oraz przyszłych rekrutacji”. Informujemy, że kandydatom przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich poprawiania, a także usunięcia. Podanie danych osobowych, jest dobrowolne, jednak niezbędne dla udziału w procesie rekrutacji.

Position: Registrar

Description: The PCPM Foundation has been implementing humanitarian aid projects since the beginning of the war and supporting the affected persons by the crisis and refugees from Ukraine who found shelter in Poland. Funded by UNHCR, The Polish Center for International Aid (PCPM) is launching a multi-purpose cash assistance (MPCA) project for Ukrainian refugees in Poland.  The project will involve 1,200 families in the Lubelskie voivodship.

Job Overview: As a key staff of the registration team, the registrar is responsible for all activities related to the registration of the Ukrainian refugees in accordance to the received training by UNHCR and PCPM.

Tasks and responsibilities:

  • Complete the registration process for refugees.
  • Ensure that registration is in accordance with SOPs and standards.
  • Respond to questions inquiries from refugees regarding the registration procedures.
  • Ensure that all records and data are accurate and up to date and conducted with respect to data protection policies.
  • Identify persons with specific needs and cooperate with the Protection Focal Point for referrals and protection assistance.
  • Perform other related duties as required by the Registration Center Supervisor.

Working time: 40 hours per week for a period of 2 months, starting 1st of November

Employment conditions: contract for a period of 2 months with the possibility of further cooperation

Place of work: This position is based in Lublin with possible daily trips to remote areas of Lubelskie Voivodship.

Requirements:

  • Secondary studies degree or higher
  • One year of experience in a related field
  • Very good computer skills
  • Strong communication and interpersonal skills
  • Ability to work under pressure in an emergency context, independently and with limited supervision
  • Attentive to details when collecting data
  • Fluency in written and spoken Polish, Ukrainian or Russian. English is an asset.

We offer:

  • Opportunities to develop your career
  • Work on development and humanitarian projects
  • Favorable working conditions
  • Promotion opportunity

How to apply

Please submit your CV before November 4, 2022 on [email protected]