Rusza wiosenna rekrutacja do Medycznego Zespołu Ratunkowego PCPM!

Przygotuj swoje CV w języku angielskim i wypełnij formularz zgłoszeniowy, który znajduje się tutaj!

W Zespole działającym przy Fundacji PCPM potrzebni są medycy różnych profesji, ale też logistycy, magazynierzy i wielu innych specjalistów, którzy będą mogli wspomagać zespół medyczny podczas misji ratunkowych lub szkoleniowych.

Tu przeczytacie więcej o misjach Medycznego Zespołu Ratunkowego PCPM

Zespół szuka osób, które świetnie czują się w pracy drużynowej, wykazują się dużą elastycznością w działaniu i gotowi są do akcji nawet w niesprzyjających warunkach. Rekrutacja wolontariuszy do tej elitarnej grupy jest kilkuetapowa. Odbędzie się 26-27 maja w okolicach Jury Krakowsko-Częstochowskiej (wybrani kandydaci na członków Zespołu otrzymają szczegółowe informacje).

Kandydaci powinni przygotować CV w języku angielskim, potrzebne dokumenty świadczące o ich przygotowaniu, umiejętnościach i kompetencjach oraz wypełnić formularz, który znajduje się pod tym adresem: https://forms.gle/uJYsjSYtSNLBUNcS7 (dostępny także ze strony pcpm.org.pl).

Medyczny Zespół Ratunkowy działa przy Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej od 2015 roku. To grupa zdolna do działania i niesienia pomocy w niemal każdym miejscu na świecie. Formalnie powstała tuż przed tragicznym w skutkach trzęsieniem ziemi w Nepalu i właśnie tam wyruszył na swoją pierwszą misję ratunkową, choć członkowie polskiego EMT (Emergency Medical Team) wcześniej wspierali punkty medyczne podczas protestów na kijowskim Majdanie czy pomagali w czasie powodzi na Bałkanach. Pomoc od polskich medyków otrzymywali też mieszkańcy północnego Peru w regionie dotkniętym klęskami lawin błotnych i była to jedyna pomoc medyczna, na jaką mogli liczyć. W czasie pandemii COVID-19 medycy z PCPM wyruszali z pomocą na kilka misji. Robili to w przerwach od intensywnej pracy w macierzystych placówkach w Polsce. Swoje umiejętności wykorzystywali w tymczasowo tworzonych szpitalach na trzech kontynentach. Od włoskiej Lombardii, przez Pamir i Górski Badachszan, aż po środkowo-wschodnią Afrykę. Medycy z PCPM nie pozostali bierni podczas kryzysu na polsko-białoruskiej granicy, bo — jak podkreślali — nikt nie powinien umierać w lesie. Przez wiele tygodni pełnili całodobowe dyżury na Podlasiu, by tam nieść pomoc potrzebującym. W 2022 r. ruszyli na Madagaskar i tam pomagali ofiarom cyklonów, gdy dotarła do nich informacja o tragedii, jaka dotknęła naszych wschodnich sąsiadów. Od eskalacji konfliktu w Ukrainie, Medyczny Zespół Ratunkowy PCPM prowadził ewakuacje pacjentów do szpitali w Polsce, Niemczech czy Izraelu, ale też przez wiele miesięcy tworzył punkt pomocy medycznej przy prowadzonym przez Fundację PCPM Centrum Tranzytowym dla uchodźców w Warszawie. Zdobyte doświadczenie pozwoliło na sprawne uruchomienie Medycznego Centrum Tranzytowego w podrzeszowskiej Jasionce (MEDEVAC HUB Jasionka).

Przed tą medyczną  polską supergrupą stoją nowe wyzwania i zapewne kolejne misje w różnych zakątkach świata. Rekrutacja otwarta jest także dla medyków z innych krajów Unii Europejskiej czy Ukrainy. Unikalne doświadczenie Medycznego Zespołu Ratunkowego PCPM daje jego członkom możliwość rozwoju zawodowego, ale i spełnienia potrzeby niesienia pomocy tam, gdzie ona nie dociera lub jest trudno dostępna.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy, który znajduje się tutaj i przystąp do rekrutacji

Bieżące informacje o działaniach i postępie w rekrutacji będą publikowane na Twitterze i Facebooku Medycznego Zespołu Ratunkowego PCPM. Zapraszamy do obserwowania tych profili, a także na stronie internetowej Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej.