PCPM - logo Polskie Centrum Pomocy
Międzynarodowej

 

 

Szopka bożonarodzeniowa z uchodźcami wspiera akcję PCPM

Dominikanie w Szczecinie zbudowali szopkę bożonarodzeniową inną niż wszystkie. W jej centrum znaleźli się syryjscy uchodźcy w Libanie. Duchowni zainspirowali się piosenką Czesława Mozila i pomagają nam zebrać pieniądze dla Syryjczyków na przetrwanie ciężkiej i niebezpiecznej zimy.

 

Do naszej Fundacji dotarła przepiękna wiadomość od przeora dominikanów w Szczecinie, który przyznał, że utwór Czesław Śpiewa  zainspirował go do stworzenia wyjątkowej szopki bożonarodzeniowej.

– Namioty zrobiliśmy ze składanych białych kartek kartonu… kilkunastu a pośrodku żłóbek i napis: A Słowo stało się ciałem i rozbiło namiot między nami, bo takie jest dosłowne tłumaczenie Ewangelii – napisał nam przeor klasztoru, Maciej Biskup.

Dominikanie, włączyli się zimową akcję PCPM, uruchamiając zbiórkę w swojej parafii. Puszka z napisem „Pomóż uchodźcom przetrwać zimę” stoi tuż obok bożonarodzeniowej szopki.

Naszym zadaniem jest zapewnienie bezpiecznej zimy dla uchodźców poprzez naprawienie ich namiotów i uczynienie zimy mniej niebezpieczną. Śpiewając, zbieramy pieniądze na materiały – belki i plastikowe płachty, które pozwolą przygotować namioty na niskie temperatury i śnieg.

Dziękujemy pięknie za każdy najmniejszy gest i zapraszamy wszystkich do włączenia się w naszą akcję! Do 2 lutego można odwiedzić parafię św. Dominika przy Placu Ofiar Katynia 1 w Szczecinie, zobaczyć szopkę i wspomóc nasze działania.

Wybierz kwotę:

darowizna PCPM

darowizna PCPM

darowizna PCPM

Twoje dane:

Szczegóły dotyczące danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności. Twoje dane osobowe są bezpieczne, wykorzystujemy je tylko w celu informowania Cię o działaniach Fundacji.

*zgoda wymagana

Od początku grudnia poprzez naszą zbiórkę facebookową, dzięki wpłatom indywidualnych darczyńców na konto i hojności wierzących ze Szczecina udało nam się zebrać prawie 20 tysięcy złotych. Zebrane pieniądze są już wykorzystywane do poprawienia warunków bytowych Syryjczyków. Potrzeb wciąż jest jeszcze bardzo dużo.

Dlatego prosimy o Waszą pomoc.

PCPM na Instagramie: @fundacjapcpm

PCPM na Facebooku: Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM)