PCPM - logo Polskie Centrum Pomocy
Międzynarodowej

 

 

To dzięki Wam pomagamy Syryjczykom!

W imieniu wszystkich dotkniętych wojną w Syrii – dziękujemy za Wasze dotychczasowe wsparcie! To właśnie dzięki Wam możemy pomagać syryjskim uchodźcom, którzy uzyskali schronienie w Libanie.

 

Dziękujemy firmom, kancelariom, szkołom i uczelniom, wydawnictwom polskim i zagranicznym, dziennikarzom, politykom, mieszkańcom dużych i małych polskich i europejskich miast, wszystkim darczyńcom prywatnym w Polsce i za granicą, którzy postanowili na różne sposoby włączyć się w pomoc dla Syryjczyków. Wasza gotowość do pomocy i kreatywność prowadzonych akcji, a także wszystkie – choćby najmniejsze wpłaty – pomagają zapewnić uchodźcom, którzy schronili się w Libanie dach nad głową, podstawową opiekę medyczną oraz koce, piece i opał w miesiącach zimowych.

Jednocześnie apelujemy, abyście nie przestawali się angażować w pomoc dla mieszkańców Aleppo, a także uchodźców z tego i wielu innych syryjskich miast dotkniętych wojną. Aleppo nie jest odosobnionym przypadkiem.

W Libanie pod naszą opieką jest #10000uchodzcow . 10% z nich pochodzi z Aleppo, większość (60%) to uciekinierzy z Homs, zdobytego przez siły rządowe w 2013 roku. Syryjczycy, którzy opuścili swój kraj toną w ubóstwie. Ponad połowy z nich nie stać ani na jedzenie, ani na wynajem choćby najskromniejszego mieszkania. Im dłużej przebywają na uchodźstwie, tym bardziej potrzebują naszego wsparcia.

POMÓŻ UCHODŹCOM Z SYRII:

  • Przelej dowolna kwotę na konto PCPM: 61 1140 1010 0000 5228 6800 1003
  • Odwiedź https://www.pcpm.org.pl/liban i zobacz jak jeszcze możesz pomóc.