PCPM - logo Polskie Centrum Pomocy
Międzynarodowej

 

 

Uciekła przed przemocą, teraz walczy o przetrwanie dla siebie i dzieci

Khouloud została wydana za mąż jako 17-latka. Mąż bił ją jeszcze w Syrii, nie wypuszczał z domu. Rodzina zdecydowała się na ucieczkę z okolic Idlib, kiedy wojna zagroziła bezpieczeństwu dzieci. W Libanie bicie przybrało na sile. Zwłaszcza wtedy, kiedy Khouloud zaczęła pracę. „Miała za dużo wolności”. Kobieta uciekła przed mężem, ale wciąż musi walczyć o przetrwanie dla siebie i dzieci. Pomóżmy Khouloud i innym rodzinom uchodźców z Syrii: pcpm.org.pl/liban

 

Cały tekst można przeczytać na stronie Interia.pl

Khouloud jest jedyną żywicielką rodziny. Kobieta wraz z dziećmi mieszka w zimnym i ciemnym garażu w Tleil, niewielkim libańskim miasteczku na północy kraju. Mieszka przy głównej drodze, gdzie non stop słychać szum jadących aut. Garaż nie jest ogrzewany, nieszczelne drzwi i ceglane ściany sprawiają, że zimą temperatura spada do kilkunastu stopni. Sytuacja materialna tej rodziny jest dramatycznie trudna, dlatego Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej objęło ją opieką. Wspólnie z Darczyńcami z Polski chcemy zapewnić kobiecie i jej dzieciom lepszy byt. Każdy z nas może pomóc wpłacając datek:

Wybierz kwotę:

darowizna PCPM - Liban

darowizna PCPM - Liban

darowizna PCPM - Liban

Twoje dane:

Szczegóły dotyczące danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności. Twoje dane osobowe są bezpieczne, wykorzystujemy je tylko w celu informowania Cię o działaniach Fundacji.

*zgoda wymagana

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej pomaga syryjskim uchodźcom od 2012 roku. Jest jedyną polską organizacją zarejestrowaną w Libanie. Prowadzi w tym kraju stałą misję – regularnie odwiedza obozowiska, w których mieszkają syryjskie rodziny, dostarcza niezbędną pomoc, prowadzi szkolenia. Nasi współpracownicy nieustannie monitorują sytuację humanitarną na pograniczu syryjsko-libańskim. To pozwala nam szybko i skutecznie odpowiadać na najpilniejsze potrzeby ludzi, którym wojna zabrała wszystko, co mieli.

Oficjalny profil Fundacji na Instagramie – @fundacjapcpm

Oficjalny profil Medycznego Zespołu Ratunkowego PCPM na Facebooku