PCPM - logo Polskie Centrum Pomocy
Międzynarodowej

PLN: 18 1140 1010 0000 5228 6800 1001

 

 

Przekazując 1% podatku zmieniasz świat razem z nami!

Fundacja PCPM: KRS 0000259298

 

Wypełnij deklarację Online i przekaż 1% PCPM

Chcesz zaangażować się w pomoc potrzebującym? Przeczytaj gdzie i jak działamy.

W północnym Libanie (tuż przy granicy z Syrią) oraz na przedmieściach Bejrutu reagując na jeden z największych kryzysów humanitarnych po II wojnie światowej, pomagamy uchodźcom z Syrii przetrwać czas z dala od ojczyzny. Zapewniamy im dach nad głową, dostęp do edukacji i opieki medycznej, chronimy przed zimą. Naszą pomoc kierujemy również do najbiedniejszych Libańczyków, którzy przyjęli pod swoje dachy ponad milion uchodźców.

Opiekujemy się głodującymi w Sudanie Południowym oraz w sąsiedniej Ugandzie, do której uciekają. Poprzez dostarczenie opieki medycznej, wsparcie oddziału matki i dziecka szpitala Fatima w Gordhim i pomoc niedożywionym rodzinom, ratujemy ich życie.

Rozwijamy służby ratownicze w Kenii, a szczególnie straż pożarną, organizując szkolenia i wyposażając jednostki w kraju, w którym są jeszcze miejsca, gdzie pomoc ratunkową trzeba tworzyć prawie od zera.

W Palestynie zachęcamy kobiety do przejęcia inicjatywy i podjęcia pracy w spółdzielniach rolniczych, a te, które już to robią – do rozwijania przygotowanych przez siebie produktów marki MAWASEM, zarówno na rynku lokalnym jak i zagranicznym.

Nasz Zespół Ratunkowy PCPM przygotowany jest do natychmiastowej reakcji w przypadku kryzysu humanitarnego lub klęsk żywiołowych na całym świecie. Lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarki bez zastanowienia ruszają z pomocą, by ratować słabszych.

Przekaż 1% Fundacji PCPM

Możesz zdecydować jaki cel statutowy Fundacji PCPM chcesz wesprzeć. Wypełniając pozycje 139, 140 i 141 w rozliczeniu PIT wpisz:

  • Liban (na edukację dzieci syryjskich uchodźców)
  • Uganda (na wsparcie szpitala w Koboko)
  • Sudan Południowy (na wsparcie centrum dożywiania)
  • Zespół Ratunkowy (na wsparcie Zespołu Ratunkowego PCPM)

W tym roku będziemy wdrażać działania rozwojowe w Gruzji, Palestynie i Kenii, a pomoc humanitarną nieść mieszkańcom Sudanu Południowego i Syryjczykom przebywającym w Libanie.

Wpisz w deklarację podatkową nasz numer KRS 0000259298

 

PITax.pl

 

Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.