PCPM - logo Polskie Centrum Pomocy
Międzynarodowej

 

 

Rozlicz PIT w 2019 r. Twój 1% podatku zmienia ludzkie życie

Fundacja PCPM: KRS 0000259298 - Przekaż 1% podatku. #możesz

 

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Chcesz zaangażować się w pomoc potrzebującym? Przeczytaj gdzie i jak działamy:

  • W północnym Libanie (tuż przy granicy z Syrią) oraz na przedmieściach Bejrutu reagując na jeden z największych kryzysów humanitarnych po II wojnie światowej, pomagamy uchodźcom z Syrii przetrwać czas z dala od ojczyzny. Zapewniamy im dach nad głową, dostęp do edukacji i opieki medycznej, chronimy przed zimą. Naszą pomoc kierujemy również do najbiedniejszych Libańczyków, którzy przyjęli pod swoje dachy ponad milion uchodźców.
  • Opiekujemy się głodującymi w Sudanie Południowym oraz w sąsiedniej Ugandzie, do której uciekają. Poprzez dostarczenie opieki medycznej, wsparcie oddziału matki i dziecka szpitala Fatima w Gordhim i pomoc niedożywionym rodzinom, ratujemy ich życie.
  • Rozwijamy służby ratownicze w Kenii, a szczególnie straż pożarną, organizując szkolenia i wyposażając jednostki w kraju, w którym są jeszcze miejsca, gdzie pomoc ratunkową trzeba tworzyć prawie od zera.
  • W Palestynie zachęcamy kobiety do przejęcia inicjatywy i podjęcia pracy w spółdzielniach rolniczych, a te, które już to robią – do rozwijania przygotowanych przez siebie produktów marki MAWASEM, zarówno na rynku lokalnym jak i zagranicznym.
  • Nasz Medyczny Zespół Ratunkowy PCPM przygotowany jest do natychmiastowej reakcji w przypadku kryzysu humanitarnego lub klęsk żywiołowych na całym świecie. Lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarki bez zastanowienia ruszają z pomocą, by ratować słabszych.

By wesprzeć nasze działania wpisz w deklarację podatkową nasz numer KRS 0000259298

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku