PCPM - logo Polskie Centrum Pomocy
Międzynarodowej

 

 

Wspieramy ratownictwo medyczne w Palestynie. Fundacja PCPM z misją szkoleniową

Pierwsza pomoc ma moc! Dlatego oprócz szkoleń dla ratowników i ratowniczek w Palestynie, organizujemy wsparcie dla całych społeczności. W ramach Polskiej pomocy przeprowadzimy szkolenia w 22 palestyńskich miejscowościach, które obejmą blisko 400 uczestników, głównie kobiety i dzieci. Skupiamy się na miejscowościach, w których dostęp do szybkiej i profesjonalnej pomocy medycznej jest utrudniony. Mimo pandemii, robimy wszystko co w naszej mocy, by zrealizować wszystkie działania. Dlatego pracujemy nad cyklem szkoleniowym także online!

 

Celem szkoleń jest, ażeby po 3 dniowych szkoleniu mieszkańcy mogli samodzielnie zabezpieczyć poszkodowanych w oczekiwaniu na przyjazd ambulansu. Każdy absolwent szkolenia otrzymuje certyfikat i apteczkę.

W 2019 roku sfinansowaliśmy podobne kursy pierwszej pomocy dla 339 osób: dziewczynek, chłopców, kobiet i mężczyzn. Szkolenia prowadzili instruktorzy i ratownicy medyczni Czerwonego Półksiężyca (PRCS) z logistycznym i finansowym wsparciem Fundacji PCPM. Taki podział zadań pozwolił na dopasowanie szkoleń do potrzeb lokalnych, włączenie PRCS-u w życie społeczności, zwiększenie rozpoznawalności tej organizacji  i podniesienie umiejętności szkoleniowych wolontariuszy i pracowników Czerwonego Półksiężyca. W tym roku mimo utrudnień kontynuujemy misję we współpracy z PRSC i dzięki finansowaniu Polskiej pomocy.

Oficjalny profil Fundacji na Instagramie – @fundacjapcpm

Oficjalny profil Fundacji na Facebooku – Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM)