Firma Fredomatic dołączyła do programu Dobry Partner PCPM

Firma Fredomatic dołączyła do programu Dobry Partner PCPM

Fredomatic to pierwsza firma, która dołączyła do specjalnego programu Fundacji PCPM dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Firma tworzy zaplecza logistyczne i rozwiązania dla gastronomii. Darowizna trafi do Centrum Dożywiania w Gordhim w Sudanie Południowym.

Zdecydowaliśmy się wesprzeć działania PCPM w walce z głodem w miejscu, gdzie stanowi on ogromny problem.

Maria Engelhardt, Prezes Fredomatic

Głód w Sudanie Południowym

Utrzymanie zdrowej i zbilansowanej diety w Sudanie Południowym, gdzie w wyniku suszy oraz długiej i wyczerpującej wojny wiele rodzin nie ma dostępu nawet do podstawowych produktów – jest bardzo trudne. Dieta dorosłych często bazuje na bulwach i korzeniach roślin, gotowanych liściach czy korze drzew. Takie produkty nie są odpowiednie na dzieci w ciężkim stanie. Dlatego tak ważne jest zapewnienie stałych dostaw żywności terapeutycznej – pasty na bazie orzeszków ziemnych, która zawiera potrzebne witaminy i minerały.

Niedożywienie jest głównym powodem wizyt w Gordhim. Jego skutki są najgroźniejsze dla karmiących kobiet i dzieci poniżej pięciu lat. Takich pacjentów jest najwięcej. Personel codziennie mierzy się ze schorzeniami wywołanymi głodem: omdleniami, problemami ze skórą, zahamowaniem przyrostu wagi u najmłodszych, złym krążeniem krwi czy obrzękami. Część dzieci jest w bardzo ciężkim stanie i trafia na oddział szpitalny. Oprócz ratowania życia pracownicy medyczni – lekarze i pielęgniarki – prowadzą szkolenia na temat karmienia niemowląt i dzieci.

Fundacja PCPM wspiera ośrodek w Gordhim od wielu lat. Zaopatruje w żywność terapeutyczną, finansuje leki i szczepienia. Dla mieszkańców okolicy Gordhim to synonim pomocy. To jedyne miejsce w ich zasięgu, gdzie mogą otrzymać bezpłatną i specjalistyczną pomoc. Obecnie kończą się już i tak skromne zapasy żywności. Zaczyna się sudański przednówek. Każdego dnia do Centrum Dożywiania trafiają nowi pacjenci. Dobry Partner PCPM powstał – między innymi – właśnie po to, żeby takie dostawy nie musiały zostać przerwane, a Centrum Dożywiania w Gordhim zawsze było gotowe do pomocy.

Witamy na pokładzie!

Fundacja PCPM wita firmę Fredomatic w gronie Dobrych Partnerów. Zapraszamy kolejne firmy zainteresowane współpracą na stronę Dobry Partner lub prosimy o wiadomość: [email protected]