PCPM - logo Polskie Centrum Pomocy
Międzynarodowej

 

 

Peru

Najpierw powodzie i lawiny błotne w Peru, a teraz efekty tych katastrof i zagrożenie epidemią w jednym z najciekawszych turystycznie krajów świata.

 

W powodziach, które w marcu nawiedziły prowincje wzdłuż wybrzeża Peru zginęło wiele osób. Poszkodowanych jest nawet kilkaset tysięcy.

Przerwane tamy, zarwane mosty, uszkodzone drogi i wodociągi – zniszczona infrastruktura miast zrujnowała życie Peruwiańczyków. Zawaliły się setki domów, szkoły, szpitale. Tysiące osób doznało poważnych obrażeń wymagających pilnej pomocy medycznej. Mieszkańcy zachodniej części kraju zmagają się z epidemią dengi, dzieci – z zatruciami powodującymi biegunki, będącymi bezpośrednim zagrożeniem życia. Brakuje leków, środków opatrunkowych, personelu medycznego i środków higienicznych.

Fundacja PCPM odebrała apel peruwiańskiego Ministerstwa Zdrowia. Chcemy dotrzeć z pomocą do blisko 25 tysięcy mieszkańców prowincji Huaramey, jednej z najbardziej poszkodowanych przez największe od 20 lat powodzie. Możemy to zrobić tylko z Wami.

Jak pomóc?

1. Wpłać dowolna kwotę przez:

Przelewy 24:

 

PayPal:

2. Przelej dowolną kwotę na konto mBank S.A.:

  • 18 1140 1010 0000 5228 6800 1001
  • Tytuł wpłaty: Zespół Ratunkowy PCPM/Peru