Peru

Peru

Największe od 20 lat powodzie i lawiny błotne w Peru powodem katastrof i zagrożenia epidemią w jednym z najciekawszych turystycznie krajów świata.

Przerwane tamy, zarwane mosty, uszkodzone drogi i wodociągi – zniszczona infrastruktura miast zrujnowała życie Peruwiańczyków.W powodziach, które w marcu nawiedziły prowincje wzdłuż wybrzeża Peru, zginęło kilkadziesiąt osób, a poszkodowanych zostało nawet kilkaset tysięcy. Zawaliły się setki domów, szkoły, szpitale. Tysiące osób doznało poważnych obrażeń wymagających pilnej pomocy medycznej. Mieszkańcy zachodniej części kraju zmagają się z epidemią dengi, dzieci– z zatruciami powodującymi biegunki, będącymi bezpośrednim zagrożeniem życia. Brakuje leków, środków opatrunkowych, personelu medycznego i środków higienicznych.

Fundacja PCPM odebrała apel peruwiańskiego Ministerstwa Zdrowia. Chcemy dotrzeć z pomocą do blisko 25 tysięcy mieszkańców prowincji Huaramey, jednej z najbardziej poszkodowanych przez największe od 20 lat powodzie. Możemy to zrobić tylko z Wami.

Pomoc w Peru niósł Zespół Ratunkowy PCPM.