Blisko 3200 zapomóg dla uchodźców z Ukrainy w 21 miastach w Polsce – UNHCR i PCPM współpracują, by wesprzeć potrzebujących

„Dzięki mobilnej rejestracji do programu mogliśmy włączyć osoby mające trudności z dotarciem do centrum rejestracji w Lublinie, gdzie Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej wcześniej świadczyło podobne wsparcie w partnerstwie z UNHCR” – mówiła Katarzyna Szumilak-Duda, Koordynatorka ds. Operacyjnych.

Jak dodaje – „nie byłoby to możliwe, gdyby nie życzliwości i udostępnianie lokali przez samorządy”. W rejestracjach PCPM pomagały m.in. w urzędy miast, ośrodki pomocy społecznej, powiatowe centra pomocy rodzinie, czy starostwa powiatowe z terenu całego województwa lubelskiego. „Dzięki temu dotarliśmy do nawet większej liczby potrzebujących, niż zakładał projekt” – podkreśla pracowniczka Fundacji.

W najbliższych tygodniach Fundacja PCPM zadba, by dotrzeć także do osób, którym wcześniej nie udało się dojechać na zapisy.
Zapomogi to wsparcie dla osób z Ukrainy, które uciekły do Polski przed wojną po 24 lutego 2022 roku, które wcześniej z podobnej pomocy nie korzystały.

Miejsca, w których odbywała się rejestracja to: Puławy, Dęblin, Biała Podlaska, Janów Podlaski, Chełm, Tomaszów Lubelski, Okuninka, Włodawa, Konopnica, Wólka Cycowska, Piaski, Bystrzejowice, Zamość, Szczebrzeszyn, Krasnobród, Krasnystaw, Janów Lubelski, Nałęczów, Kraśnik, Lubartów i Parczew.

Bieżące informacje dotyczące pomocy niesionej przez Fundacji PCPM publikujemy na Twitterze.

Oficjalny profil Fundacji na Instagramie – @fundacjapcpm

Oficjalny profil Fundacji na Facebooku – Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM)