Czego potrzebują podopieczni ośrodków z Betlejem

’- George, Ramy i Abdullah to dorośli mężczyźni, potrzebujący specjalistycznej terapii, dzięki której będą mogli lepiej radzić sobie z problemami taki jak wada wymowy, osteoporoza, czy problem z kontrolowaniem emocji – wyjaśnia Julia Celejewska, koordynatorka akcji PCPM dla Palestyny.


Inni podopieczni mają kłopot z dojazdem na zajęcia: Hurub uwielbia warsztaty teatralne i taniec. Mieszka bardzo daleko od ośrodka, a transport jest zbyt drogi dla jej rodziny. Mohammed z kolei, zostawałby zamknięty w domu, gdyby nie możliwość uczęszczania na terapię. Mieszka w obozie dla uchodźców. Hany, podobnie jak Mohammed, również pochodzi z obozu. Najbardziej podoba mu się wyplatanie dywanów, jednak nie stać go na opłacenie kosztów komunikacji lokalnej.

Fundacja PCPM, która prowadzi w Palestynie projekty rozwojowe od 2010r. przeprowadziła dla podopiecznych z Betlejem szkolenia z upraw hydroponicznych i zbiornikowych, dzięki którym mogą oni zdobywać dodatkowe umiejętności, a wyprodukowaną żywność sprzedawać w swoim regionie.

Możesz przekazać wpłatę na konto PLN: 18 1140 1010 0000 5228 6800 1001 z dopiskiem Betlejem.