Firma LexVin Dobrym Partnerem PCPM

Sudan Południowy - pracownicy ośrodka wspieranego przez Fundację PCPM przekazują żywność terapeutyczną mamom dzieci.
Sudan Południowy - pracownicy ośrodka wspieranego przez Fundację PCPM przekazują żywność terapeutyczną mamom dzieci.

Kancelaria prawna LexVin dołączyła do programu „Dobry Partner” PCPM dla małych i średnich przedsiębiorstw. W ramach współpracy wesprze program dożywiania dzieci w Sudanie Południowym, który prowadzimy wyłącznie dzięki wpłatom darczyńców.

Zmiany klimatu pogarszają kryzys humanitarny w Sudanie Południowym

Sytuacja w Sudanie Południowym  jest dramatyczna i niestety ciągle się pogarsza. Konflikty lokalne, ekstremalne warunki pogodowe: naprzemienne susze i powodzie, wojna w sąsiednim Sudanie – to wszystko powoduje, że mieszkańcom coraz trudniej przetrwać kolejne dni. Brakuje żywności, a ta dostępna – jest bardzo droga. Szczególnie narażone na śmierć głodową są dzieci, których organizmy nie są w stanie poradzić sobie z niedożywieniem.

W kraju aktualnie trwa fala upałów. Według prognoz temperatura w najbliższych dniach może sięgać nawet 45 stopni Celsjusza. I choć dzieci nie mogą wychodzić z domów, to i tak pojawiają się tragiczne doniesienia o ofiarach śmiertelnych. Mieszkańcy bardziej niż kiedykolwiek wcześniej potrzebują pomocy z zewnątrz. Potrzebują naszej pomocy. 

Firma LexVin przekazała wsparcie na zakup pasty terapeutycznej dla dzieci

Od 2011 roku prowadzimy Centrum Dożywiania w Gordhim. Dostarczamy tam żywność terapeutyczną w postaci pasty na bazie orzeszków ziemnych. Jedna porcja dostarcza 500 kcal oraz zawiera niezbędne witaminy i minerały, co pomaga dzieciom przybierać na wadze i wracać do zdrowia. Leczenie pastą terapeutyczną daje nadzieję na uratowanie życia dzieci, które są w stanie skrajnego niedożywienia. 

Centrum Dożywiania w Gordhim, to nie tylko miejsce, gdzie dajemy nadzieję dzieciom. To miejsce, gdzie dajemy nadzieję również ich mamom. Wiele z nich samotnie zajmuje się swoimi dziećmi. Codziennie zbierają drewno i sprzedają je na pobliskim targu, co stanowi ich główne źródło utrzymania. Pomoc w zapewnieniu jedzenia dzieciom samotnych matek jest nieoceniona.

„Jesteśmy członkiem programu „Dobry Partner”, ponieważ nasze wartości idealnie współgrają z misją organizacji. Poprzez międzynarodowe inicjatywy dążymy do promowania pozytywnego wizerunku Polski jako kraju solidarnościowego i zaangażowanego w pomoc innym. Dzięki różnorodnym źródłom finansowania oraz stabilnym strukturom terenowym jesteśmy w stanie skutecznie pomagać i aktywizować w najtrudniejszych sytuacjach”. 

Dariusz Kostyra, właściciel kancelarii prawnej LexVin
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 3VhQD6qFBnxmIWa9hZv8jqMYDqvzOraIGgCwKpUQSfO5CbHXKCeBY2qbxkJtjuM5BZqxTNYDZqW5_HLU-8T3l-RfHJ5vUANwNgiumSHI-om-WMfNx0lKHwUJC3wXMrLHa4aup62W1gND

Klienci coraz częściej wybierają firmy, które dbają o dobro innych

„Dobry Partner” PCPM to szansa dla każdego przedsiębiorcy, który chce zaangażować swoją firmę w pomoc tym, którzy najbardziej jej potrzebują. Program oferuje przemyślane projekty, dopasowane do możliwości małych i średnich przedsiębiorstw. Współpracując z nami firma może stać się częścią działań, które niosą realną pomoc mieszkańcom Ukrainy, Palestyny oraz Sudanu Południowego. 

Program to także korzyści dla firm. We współczesnym świecie klienci oczekują, że zaangażowanie społeczne przedsiębiorstw będzie stanowić integralną część działalności firm. Nie tylko cena decyduje o zakupie produktu czy usługi. Wartości wyznawane przez firmę, również mają ogromny wpływ na decyzje zakupowe. 

Do tej pory, dzięki wsparciu przedsiębiorczyń i przedsiębiorców, pomogliśmy m.in. obywatelom Ukrainy w naprawach domów zniszczonych w wyniku wojny, odbudowaliśmy stołówkę szkolną w Etiopii oraz  zorganizowaliśmy transport żywności terapeutycznej do Sudanu Południowego, przyczyniając się do ratowania życia najbardziej bezbronnych – dzieci.

Potrzebujemy Dobry Partnerów do dalszych działań, dlatego zachęcamy do dołączenia do programu. Kontakt dla firm: dobrypartner@[email protected]