Fundacja PCPM i Gazeta.pl rusza z akcją dla rodzin w Libanie

Pracownicy i pracowniczki Fundacji PCPM spotkali się z kilkudziesięcioma rodzinami w całym Libanie. Sana, Nadia, Charbel, Asma, Nour i wiele innych osób, zdecydowało się podzielić swoimi troskami, problemami i doświadczeniami w najtrudniejszym dla nich czasie w roku. Dziś historie najbiedniejszych libańskich rodzin, a także rodzin uchodźców z Syrii znaleźć można na stronie pcpm.org.pl/zaopiekowani. I działać!

– Tuż po rozpoczęciu wojny w Syrii, ruszyliśmy z pomocą uchodźcom, którzy na wiele lat swój nowy dom i schronienie znaleźli właśnie w Libanie. Przez ostatnie lata, to jednak Liban pogrążył się w ogromnym kryzysie gospodarczym. Ten spowodował drastyczny wzrost cen żywności i leków. Zepchnął tysiące rodzin na skraj ubóstwa – tłumaczy dr Wojciech Wilk, prezes Fundacji PCPM i ekspert ONZ ds. zarządzania kryzysowego. – Sytuację pogłębił wybuch w bejruckim porcie, który zdewastował część stolicy, a także pozbawił wiele rodzin dachu nad głową i stabilnego dochodu. Liban musi się mierzyć także ze skutkami pandemii. I to wyzwanie w kryzysie jest jeszcze trudniejsze niż w krajach europejskich – dodaje.

Dlatego tym razem to głównie do rodzin libańskich kierujemy naszą akcję. Dzięki kolejnym wspólnym działaniom z Gazeta.pl (wcześniej udało nam się wspólnie pomóc Syryjczykom) możemy znacząco poprawić ciężką sytuację życiową osób w kryzysie.

Od 15 lat poprzez projekty humanitarne i rozwojowe Fundacja PCPM wspiera kraje pochodzenia osób, które w ostatnich tygodniach stały się pacjentami i pacjentkami w polskich lasach. Kontynuując swoją pracę przy granicy, zwracamy jednocześnie uwagę na problemy rodzin, którym pomaga od lat w różnych rejonach świata – a których z roku na rok jest więcej.

Konkretne historie rodzin poznasz, wchodząc na stronę pcpm.org.pl/zaopiekowani. 

Obserwuj Fundację PCPM na Instagramie

Obserwuj Fundację PCPM na Facebooku