Gdańsk dla Betlejem

Fundacja PCPM, po komisyjnym przeliczeniu zebranych środków, zakupi Stowarzyszeniu z Betlejem maszyny i sprzęt, dzięki któremu niepełnosprawni mieszkańcy miasta będą mogli zarobić na własne utrzymanie. Zbiórka w Gdańsku prowadzona jest do końca lutego.
Palestinian Disabled Friends Society, działa w Betlejem od 2004 roku. Do stowarzyszenia należy około 17 osób na wózkach inwalidzkich oraz wspierający ich wolontariusze. Organizacja prowadzi różnego rodzaju zajęcia dla uczniów i studentów, a w jej siedzibie – trzech pokojach w pobliżu betlejemskiego uniwersytetu, osoby na wózkach robią wyszywanki, szyją torby, próbują tworzyć ozdoby z drzewa oliwnego. Swoje produkty sprzedają na cotygodniowym szkolnym bazarku, jednak nie przynosi im to większych dochodów. Zebrane, podczas przeprowadzonej w Gdańsku zbiórki, pieniądze zostaną przekazane na zakup maszyn (np. maszyn do wycinania skóry lub cięcia drewna) oraz rozwój i profesjonalizację pracowni stowarzyszenia, co ma skutkować większym dochodem ze sprzedaży swoich wyrobów i ich usamodzielnieniem.
Grupa Palestyna Art. Alert w ramach zbiórki przygotowała w Trójmieście wiele atrakcji, m.in.: etnokiermasz w oliwskim Oddziale Etnografii Muzeum Narodowego, gdzie można było kupić palestyńskie smakołyki, ozdoby czy ceramikę, a także posłuchać gry na
jembe czy zobaczyć pokaz technik rysunku młodych artystów.

PCPM na Instagramie: @fundacjapcpm

PCPM na Facebooku: Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM)