PCPM - logo Polskie Centrum Pomocy
Międzynarodowej

 

 

Liban, pomoc uchodźcom przed zimą

Przez trzy miesiące pracownicy Fundacji PCPM odwiedzili 5996 namiotów w 164 obozowiskach w Arsal (Liban), rozmawiając z uchodźcami o ich potrzebach oraz oceniając stan techniczny namiotów.

 

Zakończyliśmy ocenę potrzeb w obozowiskach uchodźczych w regionie miasta Arsal w północno-wschodnim Libanie. Ocena miała na celu zbadanie potrzeb uchodźców( ew zamiennie: ich mieszkańców) związanych z zabezpieczeniem ich namiotów przed warunkami zimowymi.

W ciągu trzech miesięcy pracownicy PCPM odwiedzili 5996 namiotów w 164 obozowiskach, rozmawiając z uchodźcami o ich potrzebach oraz oceniając stan techniczny namiotów.

W listopadzie i grudniu rodziny uchodźców zamieszkujących Arsal otrzymają zestawy, które pozwolą im zabezpieczyć namioty przed ciężkimi warunkami pogodowymi. Pomoc finansowana jest ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów RP, Lebanon Humanitarian Fund oraz Narodowego Instytutu Wolności.

Można pomóc wspierać pomoc uchodźcom syryjskim w Libanie stale przez stronę internetową pcpm.org.pl/liban lub korzystając z formularza wpłat:

Wybierz kwotę:

darowizna PCPM - Liban

darowizna PCPM - Liban

darowizna PCPM - Liban

Twoje dane:

Szczegóły dotyczące danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności. Twoje dane osobowe są bezpieczne, wykorzystujemy je tylko w celu informowania Cię o działaniach Fundacji.

*zgoda wymagana