PCPM - logo Polskie Centrum Pomocy
Międzynarodowej

 

 

Mama ma moc! W każdej części świata

Mają w sobie moc, niezależnie od miejsca w którym żyją. Fundacja PCPM współpracuje ze niesamowitymi matkami na całym świecie. Wspieramy wiele z nich, doceniając ich siłę i determinację. Dołącz do nas, zwłaszcza tam, gdzie jest najtrudniej: pcpm.org.pl/sudan

 

SUSAN

Susan jest szefową strażnicy w Kiambu i zastępcą szefa straży pożarnej w całym hrabstwie.Telefonu nigdy nie wyłącza – bo praca w straży to misja 24-godzinna. Podobnie jak misja mama, którą równolegle prowadzi.

AMUN

Jest mamą dla czwórki wnucząt. Od 2013 roku opiekuje się nimi w namiocie obozowiska położonego w górskim rejonie Libanu tuż przy granicy z Syrią. Stara się stworzyć im namiastkę domu, który stracili w wojnie.

MABIOR

Mabior jest mamą w Sudanie Południowym. Nie ma środków, by nakarmić swoje dzieci, ale troszczy się o nie najlepiej jak może. Przemierzyła kilometry, by dotrzeć do Centrum Dożywiania i uratować swoje dziecko. Przed głodem. 

ASMA

Asma jest mamą i przedsiębiorczynią w Palestynie. Założyła „Klub Kobiet” i znalazła środki na samodzielne utrzymanie rodziny. Dziś ta kooperatywa skupia dziesiątki kobiet. A dzięki sile i determinacji Asmy jej dzieci zdobyły wykształcenie.

BIRTUKAN

Birtukan jest mamą trojga dzieci. Chciałaby, żeby chodziły do dobrej szkoły. W sprawie edukacji nie ma kompromisów – mówi. Jej najstarsza córka korzysta ze szkolnych obiadów finansowanych przez polskich Darczyńców.

Są miejsca, w których siła i determinacja to za mało. Dlatego zachęcamy – wspieraj mamy z nami!

Chcę pomagać

Oficjalny profil Fundacji na Instagramie – @fundacjapcpm

Oficjalny profil Fundacji na Facebooku – Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM)