Mamy 15 nowych członków Zespołu Ratunkowego

W dniach 2-4 października 2015 r. w Jurze Krakowsko- Częstochowskiej przeprowadziliśmy selekcję do Zespołu Ratunkowego PCPM. Spośród 168 kandydatów wybraliśmy 22 osoby do II etapu selekcji. Ta rozpoczęła się 2 października  o godz.: 22:00. Uczestnicy brali udział w precyzyjnie przygotowanych zadaniach indywidualnych i grupowych. Celem doboru było zbadanie kompetencji, które z naszej perspektywy są niezbędne podczas wyjazdów na misje ratownicze.

 

PET
 
Chcemy być pewni, że każda z zakwalifikowanych osób posiada odpowiednią wiedzę, doświadczenie zawodowe oraz umiejętności do tego, aby w ciągu 24h być w pełni gotowa do wyjazdu w najdalsze zakątki Świata, a co ważniejsze, że zespołowo z innymi członkami ZR PCPM będzie profesjonalnie nieść pomoc na miejscu zdarzenia. Uczestnicy selekcji przez 2 dni zmagali się z zadaniami medycznymi, sprawnościowymi i językowymi w skałach, w jaskini, na wodzie. Zadania były różnorodne, wymagające ale przede wszystkim weryfikujące kompetencje rekrutów.

 

Do zespołu ZR PCPM zaprosiliśmy 15 osób. Pozostałych zachęcamy do podwyższania swoich kompetencji językowych i medycznych oraz zapraszamy na kolejną rekrutację!
TVN24_rekrutacja
A tak wyglądała rekrutacja do Zespołu Ratunkowego okiem kamery: [WIDEO]