PCPM - logo Polskie Centrum Pomocy
Międzynarodowej

 

 

Medyczny Zespół Ratunkowy PCPM rozpoczyna dyżury na granicy strefy stanu wyjątkowego

Rozpoczynamy dyżury na granicy strefy stanu wyjątkowego. Będziemy pracować w trybie 24-godzinnym, w zespołach trzyosobowych. W każdym z zespołów jest jeden lekarz. Do dyspozycji mamy w pełni wyposażony ambulans, sprzęt medyczny i leki z naszych zasobów oraz darowizn.

 

Wszyscy medycy pracują w trybie wolontaryjnym. Robią to w swoim wolnym od dyżurów czasie. Po tych dyżurach – wracają do macierzystych placówek pomagać pacjentom. Większość na codzień pomaga pacjentom chorym na COVID-19 wykorzystując także doświadczenie zdobyte na wcześniejszych misjach zagranicznych Medycznego Zespołu Ratunkowego PCPM.
 
Dziękujemy „Medykom na granicy” za płynne przekazanie dyżurów mimo ostatnich zdarzeń i związanych z tym trudności. Potępiamy tego typu eskalacje przemocy we własnym kraju. Wierzymy, że Policja szybko sprawę wyjaśni. Dziękujemy także za wiedzę i ocenę sytuacji, którą „Medycy na granicy” przekazali nam w ostatnich tygodniach. Jesteśmy organizacją humanitarną. Nie jesteśmy obojętni na los ludzi zagubionych, porzuconych czy umierających w lesie. Pomagamy potrzebującym, ale dbamy przy tym o wizerunek naszego kraju.
Chcę pomagać

Oficjalny profil Fundacji na Instagramie – @fundacjapcpm

Oficjalny profil Medycznego Zespołu Ratunkowego na Facebooku.