PCPM - logo Polskie Centrum Pomocy
Międzynarodowej

 

 

Mimo pandemii udaje nam się pomagać w Palestynie

Pandemia COVID-19 nie przeszkadza nam realizować projekty w Palestynie. Szkolimy tam mieszkańców strefy C, gdzie trudno jest o pomoc medyczną, właśnie z pierwszej pomocy medycznej. Jest się czym chwalić, bo wdrażamy pionierskie rozwiązania!

 

W ostatnich miesiącach, razem z naszym lokalnym partnerem – Palestine Red Crescent Society, przeprowadziliśmy ponad 20 podstawowych szkoleń w zakresie pierwszej pomocy. Przeszkoliliśmy przeszło 400 osób, które zamieszkują strefę C w Palestynie – tereny charakteryzujące się m.in. ograniczonym dostępem do usług medycznych.

Dzięki naszym działaniom, mieszkanki i mieszkańcy kilku wiosek z okolic Jerozolimy, Jeninu, Tubasu oraz Nablusu, wiedzą już, jak udzielić pierwszej pomocy, w oczekiwaniu na ratowników z oddalonych ośrodków medycznych. Każdy z uczestników na zakończenie kursu otrzymał apteczkę.

Dodatkowo, w kolejnych tygodniach przeprowadzimy w wybranych lokalizacjach zaawansowane szkolenia z zakresu pierwszej pomocy. Osoby, które ukończyły kurs podstawowy, zdobędą dodatkową wiedzę i umiejętności.

Projekt współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.