Nie wiesz, co robić? Rób dobro. Koncert charytatywny

Widzimy się w NIEBIE – 19 kwietnia 2022 o 19:00.
Muzycy stają na scenie i grają dla Was, a cały przychód z biletów przekazują Fundacji Polskiemu Centrum Pomocy Międzynarodowej.

Fundacja PCPM pomaga między innymi w ewakuacji miast we wschodniej Ukrainie, przekazuje konieczną pomoc medyczną i humanitarną, działa na miejscu ratując życia i szykując się do niesienia długotrwałej pomocy – bo jeśli nie zdarzy się polityczny cud, czeka nas największy kryzys humanitarny od czasów II wojny światowej i pomoc będzie potrzebna dłużej i szerzej, niż teraz możemy sobie wyobrazić.

– Trzeba więc pilnować, by kultura pielęgnowała dobroć, nie nienawiść –  mówił Marek Edelman, wspominając życie i powstanie w warszawskim getcie, przestrzegając też: – W ekstremalnych sytuacjach bierność jest przestępstwem. Podczas wojny bierny był cały świat. Gdy muzykom udało się ustalić datę tego koncertu, zdali sobie sprawę, że będą grać w rocznicę powstania w warszawskim getcie. Tym bardziej – jak mówią – będą grać i działać ze słowami Marka Edelmana w sercach.

Na scenie w NIEBIE staną: Ania Karwan, Julia Marcell, Julia Wieniawa / Kuba Karaś, Kasia Lins, Król, Luna, Margaret, Ofelia Iga Kreft, Paulina Przybysz, Piotr Zioła, Rosalie, Swiernalis, Waluś Kraksa Kryzys oraz zespół, który powstał specjalnie na to wydarzenie: Aga Bigaj, Hubert Woźniakowski, Justyna Jarzębińska, Kamil Holden Kryszak, Marta Podobas, Patryk Kraśniewski, Wiktoria Jakubowska

BILETY kupicie tylko na Going (Nie będzie biletów na bramce!) Macie trzy możliwości – im droższą wybierzecie, tym więcej środków trafi do potrzebujących!

*
Nazwa koncertu „Nie wiesz co robić? Rób dobro” jest cytatem z Bohatera.
Bohater powstał w czerwcu 2012. Jest analogowym memem autorstwa Małgorzaty Halber.